کدخبر : 127642
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
فاقددیدگاه
پرینت

طرح دانش‌آموزی نجات آب در بوشهر برگزار شد

جنوب پرس:  مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح دانش‌آموزی نجات آب، گفت: مسابقه قصه آب در استان بوشهر برگزار و برگزیدگان تجلیل شدند.

ناصر کرمی

به گزارش جنوب پرس ، ناصر کرمی صبح شنبه در آئین تجلیل از برگزیدگان مسابقه آب استان بوشهر به مناسبت گرامیداشت روز ملی آب با تبریک روز زن و مادر اظهار داشت: امیدواریم شاهد حضور گسترده‌تر بانوان در عرصه‌های مختلف باشیم.

وی به طرح دانش‌آموزی نجات آب اشاره کرد و افزود: این طرح با همت آب منطقه‌ای و آموزش و پرورش در برخی از دبیرستان‌ها برای چهارمین سال در حال برگزاری است که باید تلاش شود در سایر مدارس انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: در همه جای کشور با مشکل کمبود آب روبرو هستیم و این طرح ابتدا در شهرستان‌هایی که مشکل آب بیشتری داشتند اجرایی شد و در پنج شهرستان آغاز شد و در زمینه‌های مقاله، انشا، عکس، نقاشی و دیگر بخش‌های هنری برگزار شد.

وی ادامه داد: شرایط آب و بحث نیاز به آب و کمبود آب یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که باید فرهنگ‌سازی مناسبی در استفاده بهینه از منابع آبی انجام شود و هیچ جایی بهتر از آموزش و پرورش برای این مهم نداریم.

کرمی خاطرنشان کرد: اگر دانش‌آموز به این باور برسد به این معنا است که یک خانواده به باور رسیده است که باید استفاده بهتر و مفیدتری از منابع آبی داشته باشد و این گامی بسیار مهم است.

وی بیان کرد: پس از سه سال از اجرای این طرح امسال نیز این طرح اجرا می‌شود که تحت عنوان قصه آب در مدارس استان و به ویژه مدارس استعدادهای درخشان این برنامه دنبال شده است و امروز هم تقدیر و تشکری از تلاش گران این عرصه داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: در شهرستان بوشهر هم مشکل آب داریم و بیشترین تعداد دانش‌اموز را داریم و رفتار این افراد می‌تواند الگویی برای دیگر نقاط استان باشد.

وی ادامه داد: باید برنامه به صورت جدی‌تری دنبال شود و در همه پایه‌ها این طرح اجرا شود تا شاهد اثرات بیشتر این طرح و برنامه در مدارس و در زمینه آب باشیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما