کدخبر : 127496
پنج شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

بازرسان از گران فروشی در روزهای پایانی سال جلوگیری کنند

جنوب پرس:  معاون هماهنگی امور اقتصادی هرمزگان گفت: همزمان با روزهای پایانی سال و رشد تقاضا ها باید با افزایش بازرسی و نظارت ها از کم فروشی و گران فروشی در استان جلوگیری شود.
نظارت بازار شب عید

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از استانداری هرمزگان، علی رئوفی در آئین آغاز طرح نظارتی ویژه پایانی سال در جمع مدیران، کارکنان و بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان با اشاره به اهمیت مقوله نظارت، بیان داشت: امر نظارت و بازرسی در اصول اعتقادی و مبانی مدیریتی مورد اهتمام ویژه قرار دارد.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند « وَ ذَکِّرْ فَإِنَّ الذِّکْری‏ تَنْفَعُ الْمُؤْمِنینَ »یعنی تذکر بدهید و نظارت کنید و یادآوری به نفع مومنین است.

رئوفی با اشاره به اهمیت مقوله نظارت در رشد شاخص های توسعه یافتگی، تصریح کرد: علت رشد و توسعه بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان مربوط به اهمیت دادن به امر نظارت و بازرسی دقیق در این کشورها می باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت حفظ و تقویت اعتماد مردم نسبت  مدیران، اظهار داشت: شهرودان به مدیران و بازرسان در امر نظارت اعتماد نموده اند و بازرسان باید با نظارت دقیق اجازه ندهند اعتماد شهروندان خدشه دار شود.

وی با اشاره به اهمیت تشدید نظارت ها همزمان با نزدیکی به ایام پایانی  سال، خاطرنشان کرد: در ایام نوروز استان هرمزگان پذیرای بسیاری از گردشگران و مهمانان نورزی است  که باید شرایطی فراهم گردد گردشگران با فراغ بال تعطیلات سال نو خود را در استان سپری کنند.

رئوفی گفت: در ایام  پایانی سال و ایام نوروز باید نظارت ها بر اموری همچون عرضه مواد غذایی  و آشامیدنی از نظر رعایت امور بهداشتی، تاریخ مصرف و قیمت محصولات عرضه شده با قیمت مصوب دولتی نظارت ویژه صورت پذیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با تاکید بر جلوگیری از  کم فروشی و گران فروشی، اضافه کرد: بازرسان دقت کنند با توجه به ایام پایانی سال و افزایش تقاضاها ممکن است برخی بخواهند در این وضعیت کم فروشی و گران فروشی کنند و وظیفه بازرسان است که برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم به صورت دقیق بر این امر نظارت کنند.

وی  با اشاره به لزوم آگاهی بخشی به مردم در خصوص نرخ کالاها، افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سایر نهاد های نظارتی با آگاه بخشی به مردم و رسیدگی به شکایت های مردم که از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش می گردد در جلوگیری از تخلفات مرتبط با افزایش قیمت کالا ها  اهتمام ویژه به خرج دهند.

رئوفی با قدردانی از تلاش های مدیران بخش دولتی و خصوصی که نقش بسزایی در تامین کالاهای مورد نیاز مردم استان همزمان با شب عید  در کنار مقوله بازرسی و نظارت دارند، تصریح کرد: تشویق و تنبیه در کنار یکدیگر نتیجه بخش خواهد بود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما