کدخبر : 127419
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد:

هرگونه مناسبات غیرمتعارف در کیش ممنوع

جنوب پرس: مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: باید از مناسبات غیر متعارف که پاکدستی و پاکدامنی در جزیره کیش را خدشه دار می کند بپرهیزیم و هر جا فساد و سوء استفاده شود با آن مقابله کرد.
هرگونه مناسبات غیرمتعارف در کیش ممنوع است

به گزارش جنوب پرس ، محمد ابراهیم انصاری لاری یکشنبه شب در شورای اداری جزیره کیش افزود: کیش نباید به جزیره رانت و مسایل غیر اخلاقی و تخلفات مالی منتسب شود و حیف است به نگین خلیج فارس که می تواند آشیانه و مهد همه فضایل و خوبیها باشد، چنین صفاتی را لقب دهند.

وی تاکید کرد: اگر جایی سوء استفاده ای، فسادی و یا تخلفی صورت می گیرد، یک سر آن ممکن است بخش دولتی و سر دیگر آن بخش خصوصی باشد.
وی با بیان اینکه کیش باید به جزیره پاکی، اخلاق، قانون، مناسبات انسانی و اخلاقی معرفی باشد، افزود: معرفی چهره واقعی کیش در گرو عقل گرایی و خرد ورزی است که همه باید سرلوحه کار خود قرار دهیم.
انصاری لاری تاکید کرد: وقتی سخن از عقلانیت و تحول به میان می آید عقلانی عمل کردن، عقلانی فکر کردن و عقلانیت به خرج دادن کار بسیار سختی است ، چرا که صبر ، بردباری و پاکدستی بر عقل استوار است.
مدیر عامل منطقه آزاد کیش با بیان اینکه دنیا و آخرت انسان در گرو خردورزی است اظهار کرد: ما مسوولان و بخش خصوصی باید با خود نظارتی در جزیره کیش مبنای حرکت را در راستای خردورزی برای رسیدن به تحول مد نظر قرار دهیم بقیه فضایل نیز خواهد آمد.
انصاری لاری اظهار کرد: برای نو شدن در جزیره کیش بخش خصوصی و دولتی هم جهت هستند و هیچ تمایز و جدایی و افتراق ندارند .
وی با بیان اینکه در این مدت با استفاده از خرد جمعی در حوزه های مختلف قدم های خوبی در جزیره کیش برداشته شده و آغاز خوبی داشتیم افزود: در حوزه عمرانی و زیربنایی طرح ترمینال بزرگ فرودگاه کیش را داشتیم که ۲ سال تعطیل بود و در آن مدت هیچ کسی را به ضعف در کارهای عمرانی متهم نکردند، اما الان ۲ ماه است که این طرح متروکه فعال شده و امروز ۱۸۰ نفر کارگر ساده و ماهر در آن اشتعال دارند.
انصاری افزود: تلاش داریم این طرح با ظرفیت کامل اشتغال ۳۰۰ نفر ظرف سال آینده بهره برداری شود.
وی با اشاره به احداث اسکله ۳۵ هزار تنی جزیره کیش که روند عملیاتی آن بدلیل مشکلات مالی و اختلاف نظر با پیمانکار خیلی کند شده بود، با پیگیری ها به جدول زمان بندی رسیده است و انتظار هست در خردادماه سال ۹۷ بهره برداری شود.
وی گفت: مجموعه ورزشی المپیک که شاید از زمان بهره برداری تا امروز به درستی مورد تعمیر، مرمت و بهره برداری قرار نگرفته بود اکنون در حال بازسازی است و امیدواریم ظرف ۶ ماه آینده باز سازی و بطور مطلوب در اختیار شهروندان و ورزشکاران کشور قرار گیرد.
انصاری لاری تاکید کرد: همچنین عملیات اجرایی پایگاه سوخت رسانی فرودگاه جزیره کیش را هفته گذشته آغاز کردیم و تا آخر اسفند ماه حداقل ۴ مخزن آن با ظرفیت پنج هزار و ۶۰۰ متر مکعب ظرفیت ذخیره سوخت خواهیم داشت.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: همچنین باند جنوبی فرودگاه جزیره کیش که یک باند استاندارد برای نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر است با یک اختلاف نظر با پدافند هوایی کشور هنوز به نتیجه نهایی نرسیده ولی مصمم هستیم با جلب رضایت پدافند هوایی کشور و اتمام عملیات ساخت این باند، زمینه استقرار سیستم ناوبری آی ال اس را فراهم نماییم.
ویتاکید کرد: امنیت و سلامت سفر گردشگران از اولویت همه مسوولان است و در نوروز آتی نیز با حجم زیادی از گردشگران مواجه خواهیم بود که می طلبد پدافند هوایی کشور در این زمینه به نتیجه موثری برسد.
انصاری لاری در ادامه تبدیل مجوز فعالیت های اقتصادی از یک سال به سه سال را مورد اشاره قرار داد و افزود: نباید در جزیره کیش مجوز فعالیت اقتصادی یک ساله صادر می شد در حالی که در سرزمین اصلی پنج ساله هست و این اقدام اخیر برای مجوزها برای فعالان اقتصادی یک کار بزرگی بود.
وی همچنین با اشاره به فعالیت های گمرک جزیره کیش افزود: با پیگیری های انجام شده خودروهای جزیره کیش می توانند در دفعات متعدد ۲ ماه در سال از جزیره خارج شود.
بنا بر این گزارش ایرنا، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش راه اندازی پست سریع را از دیگر اقدامات مهم در جزیره برشمرد و گفت: با این اقدام شهروندان کیش می توانند بسته های پستی خود را گمرکی نموده و به هر جای کشور مستقیم ارسال کنند.
انصاری لاری افزود: پیگیر هستیم تا زمینه ای فراهم شود تا شهروندان بتوانند همچون خارج کشور سالانه تا حجم ۵۰ دلار هدیه به سرزمین اصلی ارسال کنند که این موضوع در دست بررسی است.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیشوی گفت: همه شیوه نامه ها و روشهای مورد عمل در زمینه های مختلف در کیش در حال بازبینی است و بعد از سال این فرصت را داریم تا شیوه نامه های جدید را با تصمیم هیات مدیره اعلام کنیم و تا جایی که قانون اختیار می دهد در روش ها تسهیل ، سرعت و دقت بیشتری اعمال شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد