کدخبر : 127386
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

صادرات ۱۷۵میلیون دلاری صنایع کوچک هرمزگان در سال جاری/ استرداد مالیات صنایع صادرات‌محور مشوقی که باید عملیاتی شود

جنوب پرس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان از صادرات 175میلیون دلاری صنایع کوچک هرمزگان در 11ماهه سال جاری خبرداد و گفت: استرداد مالیات بر ارزش افزوده صنایع صادرات محور استان بایستی در راستای تشویق فعالان اقتصادی عملیاتی شود.

به گزارش جنوب پرس ، سید امیر امیرزاد با اشاره به زیرساخت‌های فراهم شده برای استقرار واحدهای صادرات محور در شهرک‌های صنعتی استان اظهار داشت: بیش از ۲۰ واحد صادرات‌محور در هرمزگان در عرصه‌های مختلف فعالیت دارد.

وی در ادامه با اشاره به بالا بودن هزینه تولید در هرمزگان نسبت به سایر استان‌ها افزود: بایستی در استان روی مزیت‌های موجود برای تولید، کار کنیم؛ به طور مثال با توجه به فراهم بودن شرایط و تسهیلات صادرات‌محور بایستی در این بخش تمرکز شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان با اشاره به شهرک صنعتی خلیج‌فارس بیان داشت: این شهرک به عنوان فعال‌ترین شهرک صنعتی کشور در بهترین موقعیت جغرافیایی ممکن، برای تولید فرآورده‌های نفتی با مزیت صادرات احداث شده است.

امیرزاد در ادامه با تاکید بر تلاش مجموعه شهرک‌های صنعتی استان برای تامین زیرساخت‌های مورد نیاز واحدهای تولیدی نظیر انتقال گاز به این شهرک خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته عملیات گازرسانی به این شهرک تا پایان سال ۹۷ اجرا خواهد شد.

وی در ادامه به میزان صادرات واحدهای فعال در شهرک‌های صنعتی استان اشاره داشت و افزود: در ۱۱ماهه سال جاری بیش از ۱۷۵ دلار صادرات محصول از صنایع کوچک استان صورت گرفته که طبق بخشنامه تشویقی معاون اول رئیس جمهور بایستی ۱۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده این واحدها به آنان بازگردد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان ارزش ریالی صادرات سال جاری صنایع کوچک هرمزگان را  ۶ هزار و پانصد میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: طبق دستورالعمل ۱۰ درصد این مبلغ به میزان ۵۴۰ میلیارد ریال بایستی به حساب صادرکنندگان بازگردانده شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما