کدخبر : 127384
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

مبلغان در ایام اعتکاف به بصیرت‌افزایی نسل جوانان بپردازند

جنوب پرس: سرپرست تبلیغات اسلامی بشاگرد گفت: مبلغان باید در ایام اعتکاف با استفاده از شیوه‌های مختلف تبلیغی به بصیرت‌افزایی نسل جوانان بپردازند.

به گزارش جنوب پرس ، حجت‌الاسلام صابر پروین امروز در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی با موضوع اعتکاف اظهار داشت: اعتکاف فرصت بسیار با ارزشی برای تزکیه نفس انسان است و باید از این فرصت ناب بهره لازم را برد.

وی در ادامه افزود: مبلغان در ایام اعتکاف با برگزاری گفتمان‌های دینی  پیرامون آسیب‌های اجتماعی و همچنین عفاف و حجاب، جوانان را از عواقب شوم این آسیب‌ها و بدحجابی آگاه کنند.

سرپرست تبلیغات اسلامی بشاگرد تصریح کرد: اجرای سنت حسنه اعتکاف می‌تواند انسان را به محاسبه نفس نزدیک کند، افراد باید در این شب‌ها به اعمال گذشته خود رجوع کنند و بر تقویت ایمان خود بیفزایند.

پروین بیان داشت: ایام اعتکاف ایام رشد باورهای قلبی است که سبب نزدیک‌تر شدن انسان به خداوند متعال می‌شود.

وی همچنین یادآور شد: با متقارن شدن ایام نوروز با ایام اعتکاف فرصت خوبی مهیا می‌شود که فضائل و اعمال ماه رجب را به معتکفان بازگو کنیم.

سرپرست تبلیغات اسلامی بشاگرد ابراز داشت: در ماه رجب مبلغان باید با استفاده از شیوه‌های مختلف به بصیرت‌افزایی به نسل جوانان بپردازند، چرا که ذهن جوانان آمادگی پذیرش معنویت بیشتر را داراست.

پروین افزود: مراسم معنوی اعتکاف در دو شهر سردشت  و گوهران و سایر روستاها که رابط فرهنگی و روحانی مستقر است با حضور خواهران برادران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: به منظور برگزاری هرچه بهتر این مراسم معنوی، روحانیون باید نشست‌های هماهنگی با هیات امنا و معتمدین برگزار و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شود.

سرپرست تبلیغات اسلامی بشاگرد گفت: همه دستگاه اجرایی همکاری کنند تا مردم بتوانند اعتکاف خود انجام دهند.

معاون فرماندار بشاگرد نیز افزود: باید از مراسم معنوی اعتکاف به عنوان یک نعمت و سفره الهی استفاده کنیم و با کمک کردن در راستای هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم معنوی در اجر و ثواب آن سهیم باشیم.

همچنین امام جمعه بشاگرد ضمن تشریح فضائل و اعمال اعتکاف بیان داشت: همه موظف هستیم برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم اعتکاف همکاری کنیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد