کدخبر : 127363
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

استمرار و پیوستگی دو ویژگی شاخص کار تربیتی است

جنوب پرس: مدیرکل آموزش‌وپرورش خوزستان گفت: استمرار و پیوستگی فعالیت‌ها دو ویژگی مهم فعالیت‌های تربیتی در مدارس است و رسالت همه پیامبران الهی تربیت اخلاقی انسان است.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش خوزستان، محمد تقی زاده پیش از ظهر دوشنبه ۱۴ اسفندماه ۹۶ در گردهمایی بزرگداشت هفته تربیت اسلامی در اهواز اظهار کرد: مأموریت همه پیامبران تربیت اخلاقی انسان‌ها است و برای این کار از روش‌های تربیتی ویژه‌ای در طول تاریخ بهره بردند.

وی بابیان اینکه کار تربیتی متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی فضای جامعه تغییر می‌کند توضیح داد: فعالیت‌ها و اقدامات تربیتی پیامبران متناسب با شرایط و وضع فرهنگی و اجتماعی جامعه تغییر می‌کرد و مهم‌ترین درسی که این راهبرد پیامبران می‌تواند به متولیان تربیت آموزش دهد انطباق شیوه‌های تربیتی با شرایط زمانه است.

تقی زاده در ادامه مهم‌ترین وظیفه مربیان تربیتی را انتقال ساده‌ترین مفاهیم تربیتی به دانش آموزان دانست و گفت: مفاهیمی مثل دوستی، رفاقت، محبت، دوری از نفاق و ریا، همکاری و کار گروهی، احترام به قانون و بزرگ‌تر ازجمله مهم‌ترین مفاهیم تربیتی است که باید در تربیت دانش آموزان مورد تأکید قرار گیرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خوزستان در ادامه گفت: پیامبران الهی هدفی جز تربیت اعتقادی و اخلاقی نسل انسان نداشتند و این مهم را از طریق کار پیوسته و تدریجی و توام با صبر و مجاهدت به انجام می‌رساندند.

وی درعین‌حال با اظهار اینکه راز حفظ و بقای تمدن اسلامی ترویج تعقل گرایی و اندیشه ورزی در جامعه است، توضیح داد: مهم‌ترین شاخصه کار تربیتی تربیت دانش‌آموزانی اندیشه‌ورز و متفکر است و این مهم تنها با تکیه‌بر کار پیوسته تربیتی محقق خواهد شد.

تقی زاده همچنین گفت: جامعه ایرانی در طول تاریخ جامعه‌ای کتاب‌خوان و کتاب دوست بوده است اما امروزه متأسفانه شاهد افت شاخص‌های مطالعه در جامعه هستیم که این معضل جز باکار تربیتی برطرف نخواهد شد.

وی در پایان تأکید کرد: مهم‌ترین شاخصه توسعه یک جامعه شاخص مطالعه و کتاب‌خوانی است. با دنبال کردن این رویکرد در تربیت دانش آموزان می‌توان شاهد رشد اعتمادبه‌نفس، فن بیان و مهارت‌های اجتماعی در دانش آموزان بود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد