کدخبر : 127359
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

۸۰۰ مدرسه استان بوشهر در جشن نیکوکاری شرکت می‌کنند

جنوب پرس: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: جشن نیکوکاری امسال با شعار جوانه لبخند می‌کارید در 800 مدرسه استان بوشهر انجام می‌شود، هر چند 22 مدرسه نیز به مانند مدرسه سعادت بوشهر این جشن را به شکل نمادین اجرا می‌کنند.

به گزارش جنوب پرس ، احمد لطفی صبح امروز در آیین آغاز جشن نیکوکاری در مدرسه سعادت بوشهر اظهار داشت: جشن نیکوکاری امسال با شعار جوانه لبخند می‌کارید در ۸۰۰ مدرسه استان بوشهر انجام می‌شود، هر چند ۲۲ مدرسه نیز به مانند مدرسه سعادت بوشهر این جشن را به شکل نمادین اجرا می‌کنند.

وی افزود: فلسفه برگزاری جشن نیکوکاری در حوزه مدارس، دانشگاه‌ها و در سطح محلات تببین موضوع مهم انفاق و نیکوکاری است که در دین و فرهنگ و سنت ما به آن سفارش شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: به دنبال این هستیم که در ایام نوروز اقدام به تهیه پوشاک و عیدی در راستای ایجاد نشاط برای خانواده‌های نیازمند کنیم.

لطفی بیان کرد: جشن عاطفه‌ها و جشن نیکوکاری به عنوان به یک فرهنگ عمومی و دینی در جامعه نهادینه شود و نیاز است از این فرهنگ خوبی دینی و اجتماعی در طول سال استفاده بیشتر ببریم .

وی بیان کرد: برخی از دانش‌آموزانی که در مدارس تحصیل می‌کنند بنا به دلایلی از جمله بیماری و یا از دست‌دادن سرپرست دچار مشکلات مالی هستند که نیاز است در ابتدای سال به آنها کمک شود که این جشن فرصت لازم برای اجرای دل‌شادکردن این خانواده‌ها فراهم می‌سازد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: ۶ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز به شکل مستقیم از خدمات کمیته امداد استان بوشهر استفاده می‌کنند که بنا داریم در ابتدای سال جدید، با اهداء کمک‌هایی دل آنها را شاد کنیم.

لطفی یادآور شد: به دنبال ایجاد زمینه‌ای هستیم که خانواده‌ها هم برای حمایت مالی و مشاوره‌ای دانش‌آموزان مستمند به یاری کمیته امداد بشتابند تا با کمترین دغدغه این قشر بتوانند اقدام به تحصیل کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد