کدخبر : 127352
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت

چهار کتاب نویسندگان استان بوشهر رونمایی شد

جنوب پرس: در چهارمین ضیافت بفرمایید کتاب گناوه که هم‌زمان با هشتمین جشن فرهنگ این بندر برگزار شد، از چهارکتاب جدید نویسندگان بوشهر ،گناوه وخورموج رونمایی شد.

به گزارش جنوب پرس ، دبیر ستاد “ضیافت بفرمایید کتاب” گناوه صبح امروز در چهارمین همایش این ضیافت در گناوه اظهار داشت: بسیار خرسند و خوشحالیم که در روزهای آخر این سال با بوی کتاب نفس کشیدیم و چشممان به جمال کلمات روشن شد.

وی افزود: مسروریم که در ضیافتی حضور داریم که به نام کتاب مزین شده است و امروز نیز در اینجا گرد آمده‌ایم تا به کوشش و همت ستاد برگزاری “ضیافت بفرمائید کتاب”، این مراسم را برای بار چهارم برگزار کنیم .

غلامحسین دریانورد تصریح کرد: در این مراسم که به همت خیرین و علاقمندان به کتاب و کتاب‌خوانی و همچنین با همکاری حوزه هنری استان بوشهر و اداره ارشاد گناوه و انتشارات دریانورد برگزار می‌شود از چهار کتاب جدید از نویسندگان بوشهر،گناوه و خورموج رونمایی به عمل می‌آید.

دریانورد گفت: در این ضیافت با سه تن دیگر از نویسندگان برجسته کشور به نام‌های احمد آرام، مجید قیصری و بیژن کیا دیداری داریم تا با ما از این سخن بگویند که چرا باید کتاب، ادبیات و رمان مطالعه کنیم.

وی اضافه کرد: به گروه‌های شرکت‌کننده در جشنواره نمایش کوتاه گناوه، کتاب‌های تخصصی تئاتر تقدیم و موسیقی توسط گروه آیین حوزه هنری استان بوشهر اجرا می‌شود.

دبیر ستاد “ضیافت بفرمایید کتاب” گناوه بیان کرد: به تمام حضار در جلسه با کتاب پذیرایی می‌شود و با یاری مهربان، آن ها را به استقبال عید و نوروز ، به خانه بفرستیم که تعداد این کتاب‌ها نزدیک به ۷۰۰ نسخه و ارزش ریالی آن نزدیک به ۶۰ میلیون ریال است.

دریانورد تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی برگزاری این ضیافت و ضیافت‌های بعدی معرفی و حمایت از نویسندگان و پژوهشگران جنوبی به خصوص نویسندگان استان بوشهر و به ویژه نویسندگان شهرستان گناوه است که خوشبختانه در سال‌های اخیر در استان و همچنین گناوه شاهد چاپ و نشر آثار بسیار خوبی در حوزه ادبیات و فرهنگ و تاریخ بوده‌ ایم و باید با توجه ویژه به این آثار قدردان آن باشیم .

وی بیان کرد: از همه دوستانی که ضیافت ما را رونق دیگر بخشیدند و  کسانی که با ستاد هشتمین جشن فرهنگ همکاری و همدلی داشته‌اند بسیار ممنون و سپاس‌گذاریم و امیدواریم در مجالی نزدیک و در محفلی دیگر موجبات قدردانی از آنان را فراهم آوریم .

در این آیین که مسوولان استانی و شهرستانی به همراه علاقمندان به کتاب و کتاب‌خوانی و هنرمندان حضور داشتند، برنامه‌های متنوعی شامل رونمایی از چهار کتاب جدید از نویسندگان بوشهر،گناوه و خورموج شامل باغ استخوان‌های نمور از احمد آرام، خاطراتی که با من راه می‌روند از غلامرضا کرمی، سفینه سپید یک گلاف از سید جبار خارگی‌زاده و ردپای عابر از سیروس مهاجری ، اجرای موسیقی و تقدیم کتاب به تمامی حضار در این همایش برگزار شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما