کدخبر : 127351
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

فوت یک نفر به ازاء هر ۷ تولد در شهرستان دیر

جنوب پرس: رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دیر گفت: به طور میانگین در 11 ماه امسال، در هر شبانه روز 4 واقعه ولادت در این شهرستان رخ داده و به ازای هر 7 مورد ولادت نیز یک مورد فوت در شهرستان دیر ثبت شده است.

به گزارش جنوب پرس ، حسن محمدی با اشاره به تأثیرگذاری آمار در برنامه‌ریزی‌های کلان کشور اظهار داشت: به روزبودن آمار وقایع حیاتی به ویژه در بحث یارانه‌ها و سهام عدالت تأثیرگذار است و در این زمینه نیازمند همکاری بیشتر دهیاری‌ها، شوراها و شهرداری‌ها هستیم.

وی افزود: متأسفانه بیمارستان دیر فاقد زایشگاه است که این  امر موجب شده تا ۹۹ درصد ولادت‌های ما در کنگان انجام شود.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دیر تصریح کرد: تعدادی از آرامستان‌های شهرستان محصور نیستند که برای افزایش دقت آمار انتظار داریم مسوولین امر نسبت به رفع این مشکل توجه کنند.

وی  از ثبت یک‌هزار و ۲۱۴ واقعه ولادت در ۱۱ ماهه سال جاری خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد ۶۲۲ نفر پسر و ۵۹۲ نفر دختر بوده‌اند که ۱۶ مورد دوقلوزایی و یک مورد سه قلو زایی ثبت شده است.

محمدی اضافه کرد: به طور میانگین در هر شبانه روز ۴ واقعه ولادت و به ازای هر ۷ مورد ولادت یک مورد فوت در ۱۱ ماه امسال در شهرستان دیر ثبت شده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دیر بیان کرد: در این مدت، ۴۱۰ واقعه ازدواج ثبت  شده که  ۱۱٫۶۴ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش نشان می‌دهد و ۹۲ واقعه طلاق در سال جاری به ثبت رسیده که ۷۹ مورد شهری و ۱۲ مورد روستایی بوده است.

وی با بیان این که در زمان حاضر فقط  در اداره پست شهرستان دیر از متقاضیان کارت ملی هوشمند ثبت‌نام می‌شود، گفت : برای رفاه حال مردم  به ویژه روستائیان به زودی با همکاری شورا ها و دهیاران، یک ایستگاه سیار تعویص کارت ملی راه‌اندازی می‌شود.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دیر اظهار کرد:در ۱۱ مله امسال، ۲۲ هزار و ۳۶۷ نفر کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند که ۴۲٫۲ درصد از جمعیت واجدین شرایط  شهرستان را شامل می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما