کدخبر : 127096
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

ثبت بیش از ۱۶۵ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان خوزستان

جنوب پرس: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خوزستان گفت: از اول سال تاکنون بیش از 165 میلیون تردد در47 مقطع از محورهای مواصلاتی دارای ترددشمار برخط فعال استان خوزستان ثبت شده است.

به گزارش جنوب پرس ، غلام عباس بهرامی نیا  صبح امروز اظهار کرد: با توجه به کنترل تردد وسایل نقلیه با ۹۴ دستگاه تردد شمار برخط در محورهای بین‌شهری استان، از ابتدای سال تاکنون تعداد ۱۶۵ میلیون و ۳۲۵ هزار و ۹۱۹ تردد وسیله نقلیه در ۴۷ مقطع از محورهای مواصلاتی دارای تردد شمار برخط فعال استان خوزستان (۹۴ مسیر به‌صورت رفت‌وبرگشت) ثبت‌شده است که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۶/۲۶ درصد افزایش برخوردار شده است.

وی افزود: در این مدت تعداد ترددها در جاده‌های کشور حدود ۵ میلیارد و ۵۹۸ میلیون و ۶۰۸ هزار و ۵۷۳ تردد بود که استان خوزستان با این میزان تردد رتبه دوازدهم کشور را دارا است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان گفت: بیشترین تردد مربوط به محورهای بندر امام – ماهشهر و بالعکس با ۱۲ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۳۰۹ تردد و محور اندیمشک – اهواز و بالعکس با ۱۰ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۳۰۹ تردد است و کمترین تردد در محور مسجدسلیمان – شهرکرد با ۳۵۰ هزار و ۸۲۸ جابجایی صورت گرفته است.

بهرامی نیا بابیان اینکه سرعت متوسط وسایل نقلیه در محورهای خوزستان در این مدت به ۷۸٫۷ کیلومتر رسید، گفت: بیشترین سرعت متوسط به ترتیب در محورهای اهواز- آبادان با ۹۸٫۳ کیلومتر، بندر امام – ماهشهر با ۹۷٫۱ به ثبت رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه حدود ۱۹٫۹ درصد از کل تردد وسایل نقلیه به وسایل نقلیه سنگین اختصاص دارد، عنوان کرد: این در حالی است که میانگین کشوری ۱۴٫۷ درصد بود و استان خوزستان در رتبه دهم کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده‌ها قرار دارد.

بهرامی نیا بیشترین نرخ جریان تردد در محور بندر امام- ماهشهر با ۸۶۸ تردد در ساعت و کمترین نرخ تردد در محور مسجدسلیمان – شهرکرد با ۴۹ تردد در ساعت صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خوزستان گفت: از اول سال تاکنون بیش از ۱۶۵ میلیون تردد در ۴۷ مقطع از محورهای مواصلاتی دارای تردد شمار برخط فعال استان خوزستان ثبت‌شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما