کدخبر : 127086
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

۶۰ درصد از خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد دارای سرپرست زن هستند

جنوب پرس: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: 60 درصد از خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد دارای سرپرست زن هستند که با وجود داشتن مشکلات اقتصادی، شاهد کم‌ترین میزان آسیب‌های اجتماعی در این خانواده‌ها هستیم.

به گزارش جنوب پرس ، احمد لطفی صبح امروز در نشست با مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر به مناسبت آغاز هفته احسان و نیکوکاری اظهار داشت: اگر امروز بر اساس گزارشات ارائه شده در مسائل فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و اقتصادی استان بوشهر توفیقاتی دارد بخش عمده آن مربوط به کار رسانه‌ها از جمله صدا و سیما است.

 وی افزود: فقر یک پدیده اجتماعی است که بر اساس عللی از جمله طبیعی یا غیرطبیعی اتفاق می افتاد که کمیته امداد در تولید این فقر نقشی ندارد و بر اساس سیل، زلزله، حوادث  و علل اجتماعی مانند طلاق و تصادفات منجر به فوت سرپرست خانوار ایجاد می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: گاهی در تولید فقر خانواده، همسایگان و دستگاه‌های اجرایی نقش دارند که این نقش به شکل حوادث جاده‌ای و کم‌توجهی به رفع مشکلات موجود در این بخش خود را نشان می‌دهد.

لطفی یادآ؛ور شد: در بحث فقرزدایی با برنامه‌های توانمندسازی برنامه های متکثری به شکل گام به گام انجام می‌شود که به سه شکل، آگاهی بخشی به جامعه برای توجه به فقرا با یک گفتمان مناسب، ارائه بسته‌های حمایتی و توانمندسازی این خانواده‌ها با تخصیص تسهیلات کم‌بهره انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: نیاز داریم یک مشارکت عمومی با احساس مسئولیت جمعی برای رفع فقر ایجاد شود تا مشکل فقرا توسط خود مردم انجام شود که البته بخش عمده‌ای از فعالیت های کمیته امداد بر اساس همین توجه مردم انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: ۶۰ درصد از خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد دارای سرپرست زن هستند که با وجود داشتن مشکلات اقتصادی، شاهد کم‌ترین میزان آسیب‌های اجتماعی در این خانواده‌ها هستیم.

لطفی بیان کرد: حضور مردم در برنامه‌های مشارکتی کمیته امداد در سطح استان از شرایط بسیار خوبی همراه است که مدیون تلاش‌های مجموعه رسانه‌ای استان بوشهر از جمله صد و سیماست.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد