کدخبر : 126895
شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

پژوهشکده‌ها در کنار بسیج‌های دانشجویی تشکیل شود

جنوب پرس: مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: پیشنهاد جدی امروز ما تشکیل پژوهشکده‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی در کنار بسیج‌های دانشجویی هر دانشگاه است.

شیراز| پژوهشکده‌ها در کنار بسیج‌های دانشجویی تشکیل شود

به گزارش جنوب پرس ، به‌نقل از روابط عمومی بسیج دانشجویی استان فارس محمدجواد نیک روش در آئین پایانی سومین جشنواره فعالیت‌های برتر دانشجویی استان فارس اظهار داشت: امروز دانشگاه نمادی از اقتدار و مظلومیت نظام است چراکه آن طور که باید مبدا تحول در جامعه باشد و با شتاب در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی باشد، نیست.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: از جمع بسیج، از دفاتر بسیج  اگر فاصله بگیریم مشخص نیست چقدر صدای انقلاب در دانشگاه‌ها طنین‌انداز شده است چه در محیط  آموزشی چه در محیط خوابگاهی، چه در کلاس درس ، چه در برنامه‌ریزی درسی، چه در تولید و محتوا این همه امکانات و هزینه چه بسی به جای اینکه در خدمت انقلاب باشد به طور مستقیم و غیر مستقیم خلاف جهت حرکت انقلاب محتوا تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه چه باید کرد؟ قرار بود دانشگاه مبدا تحولات شود و چه موقع دانشگاه مبدا تحولات می‌شود، گفت: ما معتقدیم بسیج دانشجویی باید پرچمدار انقلاب اسلامی در دانشگاه باشد این خیلی فراتر از کارهای کلیشه‌ای که معاونت فرهنگی در دانشگاه انجام می‌دهد، است. این یعنی دانشگاه عقبه نظام باشد چه محیطش، چه آحاد مخاطبانش یعنی دانشجویان و حتی اساتید پرچمداری انقلاب اسلامی در دانشگاه به این معناست اگر این اتفاق نیافتد ما فلسفه بسیج و انقلاب اسلامی را درک نکردیم.

نیک روش افزود: باید با اندیشه ولی فقیه آشنا باشیم، اگر بخواهیم ولایت مدار باشیم باید طوری فکر کنیم که ولی فقیه می‌اندیشد. اگر می‌خواهید ولایت مداری را احیا کنیم ابتدا باید ولایت مداری را بشناسیم دانایی صرف نیست بلکه باید تبدیل شود به دارایی وجود، به میزانی که ما با ولی فقیه متحد شویم و دیگران را با ولی فقیه متحد کنیم فکر و رفتارشان را با ولی فقیه متحد کنیم  و بند دست ولی فقیه به سمت ارزش‌ها جامعه باز می‌شود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: ما باید در دانشگاه که محیط نخبگانی هست کمک بگیریم تفاوت بسیجیانی که در دانشگاه حضور دارند با دیگر اقشار بسیج احساس شود وقتی که فرمان تشکیل بسیج دانشجو و طلبه با هم داده شده نشان از اهمیت این دو با هم دارد.

نیک روش بیان کرد: حرکتی که از دانشگاه شروع شده همیشه پیش تاز بوده، بسیج دانشجویی اگر می‌خواهد امروز در دانشگاه پیشتاز پیشتازان باشد باید مرجعیت داشته باشد و این مرجعیت در گرو قله شدن است.

وی افزود: بسیج دانشجویی باید بتواند شبکه‌ای از هسته‌های مقاومت را به هم متصل کند، آن‌هایی که وجود دارند، شناسایی کند و آن‌هایی را هم که شناسایی نشدند، آنها را هم فعال کنیم باید از زاویه دانشگاه که محیط علمی است در همه عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ورود کرد.

نیک‌روش با بیان اینکه پیشنهاد جدی امروز ما تشکیل پژوهشکده‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی در کنار بسیج‌های دانشجویی هر دانشگاه است گفت: با اولویت مسائل انقلاب اسلامی و تقارن گیری با ظرفیتی که آن دانشگاه دارد ما مراکز تحقیقاتی دانشجویی داریم که امروز با ۴۰۰ نیروی تمام وقت کارشان پیش می‌رود هم در زمینه‌های فنی هم علوم انسانی و قرار شده است برای معرفی  این الگوها زمینه جدی فراهم شود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی عنوان کرد: بیایید قبل از مطالبات عمومی و علمی‌مان تمرکزمان را سمت مطالبات تخصصی ببریم. دانشجویان حوزه‌های علوم انسانی در این زمینه چه نقشی داشتند انقلاب اسلامی آنجا برود؟

وی افزود: اگر پیوند با مردم ایجاد بشود چه منبع غنی از قدرت نرم انقلاب به وجود می‌آید. یک زمانی بسیج دانشجویی پیش رو و خط شکن اردوی جهادی را در سطح کشور راه انداخت. حاشیه شهرهای ما امروز با هزینه کمتر قابل پشتیبانی است بسیج دانشجویی ما پرچم‌دار این حرکات باشد راهیان نور ما حتی با امکانات کم هم باید متفاوت از دیگر اقشار باشد.

نیک روش بیان کرد: بسیج دانشجویی باید پیش برنده و پیش رونده باشد و با منظومه فکری امامین انقلاب همراه باشد و اشراف کافی بر مسائل نظام انقلاب اسلامی داشته باشد باید مطالبه‌گر و خط شکن باشد همیشه هم مطالبه‌گری نیست باید خط شکنی داشته باشد که ثابت کند می‌شود.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما