کدخبر : 126842
شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

انجام اقدامات فرهنگی در کنار تولید گاز

جنوب پرس: مدیرعامل شرکت پالایش گاز پارسیان گفت: در کنار تولید و تأمین گاز، اقدامات خوب فرهنگی نیز توسط این شرکت انجام‌شده است.

به گزارش جنوب پرس ، فرشید ابدالی دهدزی شامگاه جمعه در محفل انس با قرآن کریم که با حضور حجت‌الاسلام سید محمدحسین طباطبایی در سالن اجتماعات معلم شهر لامرد برگزار شد اظهار داشت: در زمستان سال جاری بدون توقف و حادثه بیش از ۲۲ میلیارد مترمکعب گاز به مبادی مصرف کشور توسط شرکت پالایش گاز پارسیان انجام‌شده است.

وی افزود: در قبال نظام جمهوری اسلامی، شهدا و رهبری همه یک دین‌داریم که باید انجام دهیم و ما نیز در کنار تأمین گاز اقدامات خوب فرهنگی تاکنون انجام داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز پارسیان با اعلام اینکه در سال ۱۳۹۱ اولین دارالقرآن و معارف اسلامی توسط شرکت پالایش گاز پارسیان راه‌اندازی شد گفت: در ابتدای راه‌اندازی دارالقرآن ۲۰ نفر عضو بودند اما امروز تعداد اعضا به ۳۵۴ نفر رسیده است که در مسابقات مختلف قرآنی در سطح کشور جز مقام‌های اول تا سوم بوده‌اند.

دهدزی تصریح کرد: ۴ مرکز قرآنی توسط شرکت پالایش گاز پارسیان در مناطق شهرستان‌های لامرد و مُهر راه‌اندازی شده است که اقدام به برگزاری تلاوت قرآن کریم، مشاوره و طب سنتی برای آحاد مردم می‌نمایند و توانسته‌اند محیطی جذاب برای آحاد مردم ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: در کنار تولید و تأمین گاز کشور از مسائل فرهنگی و قرآنی غفلت نکرده‌ایم زیرا امروز جامعه قرآنی پویاتر شده است.

در ادامه محفل انس با قرآن کریم نابغه قرآنی کشور نیز در سخنانی بیان داشت: بالاترین نعمت‌ها، نعمت دین و ایمان و بالاتر از آن نیز کتاب زندگی در قرآن کریم است.

حجت‌الاسلام سید محمدحسین طباطبایی ادامه داد: در این فضای جامعه کنونی خانواده‌ها باید تلاش کنند فرزندان خود را بیشتر با تلاوت قرآن کریم و احادیث آشنا کنند.

وی خاطرنشان کرد: تلاوت قرآن کریم بر روح و روان یک فرد تاثیر می‌گذارد و عرصه‌های مهم موفق می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد