کدخبر : 126713
پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت
استاندار هرمزگان:

تشویق فعالان اقتصادی هرمزگانی مقیم خارج از کشوربرای بازگشت

جنوب پرس: استاندار هرمزگان با اشاره به تشویق فعالان اقتصادی هرمزگانی مقیم خارج از کشوربرای بازگشت ورونق اقتصادی گفت: وقتی زمینه فراهم باشد هم سرمایه گذاری صورت می گیرد و هم گردشگری رونق می یابد.
فریدون همتی استاندار هرمزگان

به گزارش جنوب پرس ، فریدون همتی صبح امروز در نشست شورای اداری بندرعباس اظهارکرد: جهت رونق اقتصادی وسرمایه گذاری بخش خصوصی باید فعالان اقتصادی هرمزگانی مقیم خارج ا زکشور که تعدادشان هم کم نیست را تشویق به بازگشت و سرمایه گذاری در استان نماییم.

وی افزود: در حوزه تامین آب برای هرمزگان افتتاح آب شیرین‌کن ۱۰۰هزار مترمکعبی در بندرعباس بخشی از نیازهای آبی را تامین می‌کند و شرق استان که قطب کشاورزی هم است بشدت نیازمند آب است و این آب باید از محل رواناب‌ها و آب‌های پشت سدها تامین شود تا بتوانیم رونق کشاورزی را به منطقه بازگردانیم.

استاندار هرمزگان گفت: سیاست دولت براین است که برای آب شرب از محل آب شیرین کن‌ها و برای کشاورزی باید از محل رواناب‌ها و آب پشت سدها بهره ببریم تا تحولی در شرق و غرب ایجاد نماییم.

همتی تاکید کرد: هرمزگان با توجه به نقش‌پذیری و نقش‌آفرینی محلی و ملی، استانی است که در تلفیق برنامه ملی و استانی نقش مهمی دارد ودر این مسیرباید هوشمند و هدفمند با بسیج منابع و امکانات دولتی بستر لازم را برای حرکت وایفای نقش اساسی بخش خصوصی پیگیری نماییم.

بنا بر این گزارش مهر، وی گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود درهرمزگان، بخش خصوصی قادراست در افق کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اشتغال وصادرات  درسایه سیاست های اجرایی دولت تدبیر و امید تحقق ببخشد.

همتی اظهار داشت:درصددیم شرایط کسب و کار در هرمزگان را  با سرعت و شفاف به مزیت رقابتی برای جذب سرمایه گذاران در کنار سایر مزایای متعدد این استان فراهم نماییم.

استاندار هرمزگان در پایان گفت: در حوزه گردشگری اعتقاد داریم که کشور از ظرفیت گردشگری سواحل و جزایر ۱۴گانه هرمزگان بی‌بهره است و این ظرفیت غنی معطل مانده است که باید با جهت‌گیری مناسب برای فعال نمودن ظرفیت‌های گردشگری و اشتغال دراستان حرکت نماییم.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما