کدخبر : 126563
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

شهرداری جهرم از طرح‌های خلاقانه در زمینه فرهنگ شهروندی حمایت می‌کند

جنوب پرس: شهردار جهرم با اعلام حمایت از طرح‌های خلاقانه در زمینه فرهنگ شهروندی خواستار جایگزینی فرهنگ شهروندی به جای شهرنشینی شد.

به گزارش جنوب پرس ، عباس منزه صبح امروز در نشست اصحاب فرهنگ و هنر جهرم،  با بیان اینکه در بحث فرهنگ باید به زیرساخت‌ها و ملاحظات توجه شود، اظهار داشت: باید در شهروندان حرکتی ایجاد شود تا فرهنگ شهروندی جایگزین شهرنشینی شود.

شهردار جهرم با اشاره تفاوت‌های فکری در بحث فرهنگ بیان کرد: نباید انتظار داشت همه افراد تفکر یکسان داشته باشند بلکه  وجود تضادهای فکری اگر خوب هدایت شود زمینه‌‌های رشد و تعالی را فراهم می‌کند.

وی فرهنگ را حیات بشری دانست و گفت: اگر فرهنگ شکل نگیرد هر آنچه در جامعه هزینه کنیم به هدر خواهد رفت.

منزه با بیان اینکه شهرداری با همه نواقصی که در قانون وجود دارد در زمینه فرهنگ شهروندی تلاش می‌کند تصریح کرد: شهرداری در جهت زیباسازی و طراوت بخشیدن به جلوه شهری اقدام می‌کند و باید در شهروندان فرهنگ استفاده و حفظ خدمات نهادینه گردد.

شهردار جهرم هنر را یک ابزار قوی، اثرگذار و کارآمد دانست و گفت: هنر می‌تواند در هدایت جامعه نقش بی‌بدیل داشته باشد .

وی با بیان اینکه حرکت هنرمند می‌تواند چهره جهانی بسازد، افزود: باید به مفاخر زنده و داشته‌های کنونی توجه بیشتر شود.

منزه ادامه داد: امروز که اقتصاد جامعه یک اقتصاد بیمار است و تورم، بیکاری و رکود، همگی به نوعی ناامیدی را در جامعه القا کرده است و مسؤولان باید در کنار اقشار افراد توانمند، امید و طراوت را به مردم بازگردانند.

شهردار جهرم با اعلام آمادگی شهرداری در خصوص حمایت از انجمن‌های هنری خاطر نشان کرد: شهرداری از ایده‌های خلاقانه در زمینه فرهنگ شهروندی حمایت کرده و صاحبان ایده و خلاقیت نیز باید در جهت کاهش هزینه‌های طرح‌های خلاقانه همکاری کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد