کدخبر : 126560
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

تأکید فرماندار سپیدان بر همراهی دهیاران با شورای زکات

جنوب پرس: نماینده عالی دولت در سپیدان بر همراهی بیشتر دهیاران با شورای زکات شهرستان تأکید کرد و گفت: دهیاران فضای روستاها را برای همراهی مردم با شورای زکات آماده کنند.

به گزارش جنوب پرس ، شبیرزارع خفری شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای زکات این شهرستان با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام سفارش‌ها و روایات متعددی در خصوص پرداخت زکات به دست ما رسیده است، اظهار داشت: زکات، نماز و روزه و تمام واجبات الهی همه ابزاری هستند که ما را در راهی قرار می‌دهند که برای آن خلق‌شده‌ایم و فلسفه وجودی خلقت و آن‌هم رسیدن به حریم امن الهی است و پرداخت زکات یکی نیز از این واجبات مهم است که در دین اسلام به‌واسطه پرداخت آن خداوند برکات زیادی را نصیب بندگانش می‌کند.

شبیر زارع خفری با بیان اینکه تنها اعمال انسان ماندگار است، تصریح کرد: از هر آنچه ما در این دنیا به دست می‌آوریم آنچه با ما خواهد ماند و تا سرای آخرت ما را همراهی می‌کند اعمال ما است اعمالی که با خلوص نیت انجام داده‌ایم.

نماینده عالی دولت در سپیدان در پایان بر همراهی بیشتر دهیاران با شورای زکات شهرستان تأکید کرد و افزود: دهیاران فضای روستاها را برای همراهی مردم با شورای زکات آماده کنند.

در ادامه رئیس زکات استان فارس و مشاور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس نیز اظهار داشت: با توجه به خشک‌سالی‌های اخیر در کشور و طبق آمارهای که از اقلام کشاورزی و میزان تولیدات گندم و جو وجود دارد باید ۱۷ هزار میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شود اما زکات جمع‌آوری در کشور فقط ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است که فاصله زیادی بین این مبالغ وجود دارد.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین جعفری همچنین مبلغ زکات جمع‌آوری‌شده در استان فارس را ۲۳ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: ما باید در استان فارس سالانه یک هزار میلیارد تومان زکات جمع‌آوری کنیم که فاصله زیادی بین این میزان و مقدار زکات جمع‌آوری‌شده وجود دارد.

رئیس زکات استان فارس در بخشی دیگر از سخنان خود هدف تشکیل شورای زکات را هدفمند کردن و ساماندهی پرداخت زکات در روستاها عنوان کرد.

وی با بیان اینکه زکات باید احیا شود و حکم این فریضه الهی به مردم ابلاغ شود، تصریح کرد: در شهرستان سپیدان ۳۵ هزار تن گندم تولیدشده که با تلاش دبیرخانه شورای زکات از این میزان ۱۷ هزار کیلو زکات جمع‌آوری شده است.

هوشنگ زارعی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) سپیدان نیز از جمع‌آوری ۱۵۶ میلیون تومان زکات واجب و ۶۵ میلیون تومان زکات مستحب در سطح شهرستان خبر داد.

گفتنی است در پایان این جلسه از سوی فرماندار و بخشدار بخش مرکزی سپیدان و همچنین رئیس زکات استان فارس ازسرکار خانم حسینی فرزند دهیار فارسیجان به جهت قهرمانی در رشته ورزشی کاراته با اهدا لوح سپاس تقدیر شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما