کدخبر : 124863
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت
نایب رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد؛

“دود و آلودگی” تنها سهم کهگیلویه و بویراحمد از چاه‌های نفت

جنوب پرس: نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم این استان از چاه‌های نفت شهرستان‌های گچساران و بهمئی تنها آلودگی و دود بوده است.
"دود و آلودگی" تنها سهم کهگیلویه و بویراحمد از چاه‌های نفت

به گزارش جنوب پرس ، چنگیز هاشمی اظهار داشت:این استان نفت خیز بوده ولی تنها سهم آن از چاه‌های نفت دود و آلودگی است به گونه‌ای که گاز بسیاری از واحدهای صنعتی به دلیل عدم پرداخت فیش قطع می‌شود.

وی خواستار افزایش اختیارات مدیران استانی زیر مجموعه وزارت نفت از جمله شرکت گاز شد و افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی شامل گلخانه‌ها، کارخانه سیمان و آجر هم اکنون در زمینه پرداخت فیش گاز مشکل دارند و هر روز با گازبانان برای قطعی روبه‌رو می‌شوند.

هاشمی با تشریح ضرورت تخصیص سوخت به واحدهای صنعتی ابراز کرد: در مجموعه شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت شاهد یک دیوان سالاری عجیب هستیم که انتظار می‌رود این بروکراسی پیچیده را تغییر دهند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: بخش عمده‌ای از تاسیسات و چاره‌های نفت در مناطق عشایری واقع شده و این جامعه مولد و کم توقع را متضرر کرده در حالی حتی برای نیروهای خدماتی و حراستی از جوانان این دیار به سختی استفاده می‌کنند.

بنا بر این گزارش تستیم، هاشمی تاکید کرد: انتظار می‌رود وزارت نفت در زمینه بکارگیری نیرو برای افرادی که تاوان خوردن دود را می‌دهند و آلودگی را تحمل می‌‌کنند اولویت داشته باشدزیرا هرگونه کم کاری در این زمینه نگران کننده است.

وی خواستار تدوین برنامه صنایع بالادستی و پایین دستی نفت شد و گفت: در اینصورت امکان ایجاد واحدهای مختلف در کنار تاسیسات نفت و گاز وجود دارد که رونق اقتصادی منطقه و اشتغال پایدار جوانان را به همراه دارد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما