کدخبر : 124808
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

جمع‌آوری قلیان در بندرعباس باید به یک خواسته همگانی تبدیل شود/ ضرورت تداوم نظارت بر بوفه مدارس

جنوب پرس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر ضرورت تداوم نظارت بر بوفه مدارس استان، گفت: جمع‌آوری قلیان از اماکن عمومی و ساحل بندرعباس بایستی به یک خواسته همگانی تبدیل شود.

به گزارش جنوب پرس ، سید حسین داوودی با اشاره به رصد بوفه‌های مدارس توسط حوزه بهداشت محیط و بهداشت مدارس اظهار داشت: این بوفه‌ها بررسی، ارزیابی و چک لیست‌های مربوطه تکمیل می‌شود، اما پیگیری خبرنگار فارس سبب شد تا مجددا به حوزه بهداشت بوفه‌ها تاکید شود.

وی در ادامه افزود: ارتباط خوبی در خصوص عرضه مواد غذایی غیرمجاز با شورای شهر برقرار شده که امید است قبل از آغاز سال جدید اجرایی شود و فضایی مناسب برای عرضه مواد غذایی در استان فراهم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان داشت: عرضه قلیان در سواحل و اماکن عمومی نیز از طریق شهرداری، شورای اسلامی شهر بندرعباس و فرمانداری شهرستان در جلسات پیگیری شده و همچنان پیگیر خواهیم بود، البته تا جایی که توانستیم حداقل جلوی عرضه‌های جدید را بگیریم و عرضه‌های قبلی را نیز بسیار محدود کرده‌ایم.

داوودی تاکید کرد: وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در حوزه بهداشت و درمان می‌تواند مشکلات و معضلات اجتماعی را به عنوان هشدار دهنده و پیگیری کننده ورود کند، اما به سرانجام رساندن این موضوع نظیر جمع‌آوری قلیان‌ها نیازمند همراهی و هماهنگی چندین ارگان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: برای اجرای طرح جمع‌آوری قلیان‌ها، حوزه قضایی استان اعلام آمادگی کرده است، تحقق کامل این مهم نیازمند تداوم تذکرات و نظارت‌ها است، همچنین باید در این زمینه، فرهنگ‌سازی صورت گیرد و به یک خواسته همگانی تبدیل شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما