کدخبر : 124749
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۸:۳۱
فاقددیدگاه
پرینت

سقوط پاراموتور در مازندران و مرگ خلبان

سخنگوی اورژانس مازندران از سقوط یک روند پاراموتور در این استان خبر داد و گفت که در این حادثه، خلبان این وسیله پروازی تفریحی جان باخت.

ذکریا اشکپور عصر یکشنبه با ارسال گزارشی برای رسانه ها، افزود که این حادثه حوالی ساعت ۱۵ امروز یکشنبه در سرخرود شهرستان محمودآباد در منطقه مرکزی مازندران رخ داد.

وی گفت که تکنسین‌های اورژانس پس از دریافت پیام وقوع این حادثه به منطقه ساحلی درویش آباد در سرخرود عزیمت کردند ولی خلبان پاراموتور هنگام اصابت به زمین جان باخته بود.

سخنگوی اورژانس مازندران توضیح داد: در این حادثه خلبان ۲۵ ساله پاراموتور به دلیل سقوط از ارتفاع و ضربه شدید به سر قبل از حضور تیم اورژانس فوت کرده بود.


پاراموتور وسیله‌ای متشکل از پاراگلایدر و موتور مخصوص جلو برنده است که به صندلی خلبان نصب می‌شود. پاراموتور متشکل از یک قاب و ترکیبی از موتور، ملخ، صندلی یکپارچه و قفس است و به وسیله یک دستگیره کوچک که در دست خلبان قرار می‌گیرد، کنترل می‌شود.

این وسیله در گروه وسایل پروازی فوق سبک یا هواپیماهای فوق سبک قرار می‌گیرد و چون جزو ورزش‌های هوایی محسوب می‌‌شود نیاز به باند پرواز ویژه جهت فرود و برخاستن ندارد.

منبع:ایرنا
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما