کدخبر : 124632
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

تولید چهارصد هزار تن ماهی در قفس در افق۱۴۰۴

جنوب پرس: قائم مقام شیلات ایران گفت: در افق 1404 تولید چهارصد هزار تن در پروژه پرورش ماهی در قفس در کشور برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش جنوب پرس ، سیف‌الله حقیقی  اظهار کرد: در برنامه توسعه ششم  دویست هزار تن و در افق ۱۴۰۴ هم چهارصد هزار تن از طریق پرورش ماهی در قفس هم توسعه پروژه‌های آبزیان را در نظر گرفتیم.

وی تصریح کرد: این چهارصد هزار تن تولید ماهی، ۷۰هزار نفر اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم را به همراه دارد و تحولی را در مناطق ساحلی ایجاد می‌کند.

مجری طرح پرورش ماهی در قفس کشور اظهار امیدواری کرد تا در یکی دو سال آینده ۲۰هزار تن از طریق پرورش ماهی در قفس تولید آبزیان  داشته باشیم که اشتغالزایی را به همراه داشته باشد، البته استان هرمزگان با توجه به پتانسیلی که دارد، سهم بسزایی را در این توسعه دارد.

قائم مقام شیلات ایران گفت: در اراضی ساحلی، پروژه‌های پرورش میگو و اخیرا پرورش میگو و ماهی توامان را داریم که در ۵سال قبل در کشور ۱۲هزار تن پرورش میگو در کشور داشتیم و امروز این میزان از ۳۲هزار تن هم گذشته است که هرمزگان سهم بسزایی دارد.

وی در خصوص سیاست‌های شیلات برای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال هم گفت:  با توجه با خشکسالی‌های اخیر و کم‌آبی برای توسعه در بخش آب شور و لب شور پروژه‌هایی را داریم ، که البته پروژه‌های  آب شور بایستی با کمک دریا انجام شود که در همین راستا  پروژه پرورش ماهی در قفس را  اجرا کردیم و در هرمزگان به همت اداره کل شیلات این پروژه‌ها اجرا شده و در حال اجراست.

حقیقی با اعلام سیاست‌های حمایتی شیلات از چنین طرح‌هایی هم گفت: افرادی که متقاضی باشند برای عرضه ماهی به صورت بهداشتی و استاندارد عرضه آبزیان  طرح‌هایی نظیر بازار گمبرون شیلات هرمزگان را اجرا نمایند، از آنهادر سطح کشور با ارائه تسهیلات حمایت می‌کنیم.

وی درخصوص ارزیابی از عملکرد  شیلات هرمزگان هم گفت: شیلات استان به اهداف خود در برنامه رسیده است، البته  کمبود‌های اعتباری و ملی داشته‌ایم که با تلاش می‌توان برخی کمبودها را هم  جبران کرد، با این وجود همچنان از مسؤولان استان انتظار داریم در جهت توسعه آبزی‌پروری حمایت‌های لازم را از شیلات استان داشته باشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما