کدخبر : 124629
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

تامین هزارتخت بیمارستانی در هرمزگان طی ۴سال آینده/توسعه بهداشت و درمان با نگاه به بخش خصوصی

جنوب پرس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، حمایت از بخش خصوصی را عامل تسریع در توسعه خدمات بهداشت و درمان استان دانست و گفت: طی 4 سال آینده هزارتخت بیمارستانی به مراکز درمانی دولتی استان اضافه می شود.

به گزارش جنوب پرس ، سید حسین داوودی با تاکید بر اینکه در حوزه درمانی سه محور را باید دنبال کرد، اظهار داشت: توسعه منابع انسانی به عنوان نخستین محور مدنظر است، به عبارتی ظرفیت‌سازی و آموزش و نیروسازی در بحث منابع انسانی متخصص به وسیله نیروهای انسانی ماندگار استان مهم‌ترین کار است.

وی در ادامه افزود: بر همین اساس یکی از برنامه‌های عمده دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، توسعه زیرساخت‌های آموزشی در زمینه نرم افزاری و سخت افزاری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: در حوزه سخت‌افزاری، توسعه فضاهای فیزیکی دانشکده‌ها و بیمارستان‌های آموزشی با هدف توسعه و تقویت زیرساخت منابع انسانی متخصص باید مهم‌ترین کار در استان باشد، بر این اساس برای برخورداری از توسعه خدمات درمانی در استان هرمزگان، نخستین گام، توسعه منابع انسانی است.

داوودی، توسعه فضای فیزیکی را به عنوان دومین محور مهم در حوزه درمانی نام برد و افزود: در استان هرمزگان با کمبود تعدادی تخت بیمارستانی روبه رو هستیم، برای چهار سال آینده پیش‌بینی شده که تعداد یک هزار تخت دولتی تامین شود و ازاین تعداد، ششصد تخت به بندرعباس، ۱۳۰ تخت بیمارستان شریعتی، ۱۶۰ تخت بیمارستان دوم میناب و ۷۰ تخت بیمارستان بستک، ۶۰ الی ۷۰ تخت روانپزشکی ابن سینا و ۳۵ تخت جاسک، تخت‌هایی نیز در بندرخمیر، اورژانس و … اختصاص می‌یابد که در مجموع در یک دوره چهارساله، این رقم باید تامین شود.

وی تاکید کرد: عمده سرمایه‌گذاری دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان، حمایت از توسعه تخت‌های بیمارستانی است که استاندار و تمامی نمایندگان استان به شدت پیگیر این موضوع هستند و تا کنون حمایت‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان داشت: مهم‌ترین چالش توسعه فضای فیزیکی را منابع مالی دانست و افزود: منابع ملی تا حدودی تحقق یافته است، با پیگیری‌های اخیر نمایندگان، منابع خوبی برای سال ۹۷ در مجلس شورای اسلامی برای بیمارستان‌های آموزشی، میناب، توسعه تجهیزات پزشکی تخصیص یافته است.

داوودی، توسعه زیرساخت‌های بهداشتی درمانی را با نگاه بخش خصوصی به عنوان سومین محور در حوزه درمانی عنوان کرد و بیان داشت: در حال حاضر سه پروژه بخش خصوصی اعم از یک بیمارستان ۲۲۰ تختی، بیمارستان عمومی با بیش از دویست تختی در حوزه اطفال و یک بیمارستان تخصصی چشم  در دست احداث است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما