کدخبر : 124592
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
فاقددیدگاه
پرینت

شیراز| « بمب، یک عاشقانه» و « سایبان» در شیراز فوق‌العاده شدند

جنوب پرس: هشتمین روز اکران فیلم‌های جشنواره فجر فارس با ۶ فیلم و ۲ سانس فوق‌العاده دنبال می‌شود.

فیلم بمب

به گزارش جنوب پرس ، هشتمین روز اکران فیلم‌های جشنواره فجر فارس امروز با اکران فیلم‌های «مصادره» مهران احمدی، « امیر» نیما اقلیما، « چهارراه استانبول» مصطفی کیایی، « لاتاری» محمدحسین مهدویان، « دارکوب» بهروز شعیبی و « تنگه ابوقریب» بهرام توکلی دنبال می‌شود.

این آثار در ۴ سالن، تالار حافظ اداره کل ارشاد اسلامی استان فارس، سالن نارنجی و آبی مجموعه هنرشهر آفتاب و پردیس سینمایی گلستان اکران می‌شود.

تالار حافظ در ساعت ۱۸ میزبان فیلم مصادره است و در ساعت ۲۱ نیز سانس فوق‌العاده فیلم « بمب، یک عاشقانه» به روی پرده می‌رود. در خلاصه این فیلم آمده است «در میانه سال‌های جنگ و در اوج بمباران‌های تهران، روزگار با بیم و ترس می‌گذرد اما عشق و دل‌دادگی و زندگی و امید، هراس ملموس مرگ را به فراموشی می‌سپارد».

در مجموعه هنرشهر آفتاب نیز در سالن نارنجی در سانس ۱۹ « امیر» اکران می‌شود و در سانس ۲۱ قرار است « چهار راه استانبول» به روی پرده رود. در سالن آبی این مجموعه « لاتاری» در ساعت ۱۸ و در ساعت ۲۰ « دارکوب» اکران می‌شود همچنین در پردیس گلستان «تنگه ابوقریب» به روی پرده می‌رود.

تاکنون فیلم‌های « بمب. یک عاشقانه»، « خجالت نکش»، « جاده قدیم»، « مصادره»، « امیر»، « سوءتفاهم»، « تنگه ابوقریب»، « به وقت شام»، « چهار راه استانبول»، « دارکوب»، « عرق سرد»، « لاتاری»، « مغزهای کوچک زنگ زده» و « ماهورا» در شیراز اکران شده است.

در ادامه اخبار جشنواره فجر شیراز در بخش جنبی جشنواره، فیلم سایبان اثر پرهام کاویانی به سانس فوق‌العاده رسید. این فیلم امروز ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۶ در سالن ۳ پردیس گلستان اکران شود.

سایبان، محصول مشترک ایران و افغانستان و نامزد بهترین فیلم از جشنواره سویدن سوئد و منتخب جشنواره‌های حقوق بشر و زنان افغانستان است.

این فیلم درباره مهاجر افغانستانی (صدیق) است که به طور غیرقانونی وارد ایران می‌شود و در بدو ورودش با (خودروی) جوانی ایرانی تصادف کرده و دچار فراموشی می‌شود. وی برای بهبود وارد خانه جوان شده که در آن چندین خانواده دیگر نیز زندگی می‌کنند. در این مدت صدیق به دختر جوانی افغانستانی که در آن خانه با برادرش زندگی می‌کند، دل می‌بندد.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما