کدخبر : 124583
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

بوشهر|۱۵.۵ تن مواد مخدر کشف شد

جنوب پرس: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵.۵ تن مواد مخدر در استان بوشهر توسط نیروهای انتظامی، امنیتی و دریابانی کشف شده است.

تریاک

به گزارش جنوب پرس ، ارسطو ترکمان منش از حمایت طرح‌های کارآفرینی ویژه بهبود یافتگان از اعتیاد خبرداد و اظهار داشت: بهبود یافتگان در صورت ارائه طرح‌های اشتغال‌زایی تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی  با کارمزد ۴ درصد دریافت می‌کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در راستای صیانت از اشتغال بهبود یافتگان از اعتیاد، بخش‌ها و شرکت‌هایی که با اشتغال این افراد همکاری می‌کنند هر شش ماه یکبار حمایت تشویقی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۶ تن از بهبود یافتگان در بخش خصوصی مشغول به کار شده‌اند گفت: بیمه این افراد با مشارکت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پرداخت می‌شود تا زمینه رفاه آنان بیشتر فراهم شود.

ترکمان منش با اشاره به راه‌اندازی کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در دبستان روستای درودگاه دشتستان افزود: در اجرای این طرح والدین دانش‌آموزان از تبعات اعتیاد و راه‌های پیشگیری از آن آشنا شدند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد در نقاط مختلف استان بوشهر خاطر نشان کرد:در این راستا کارگاه آموزشی علاوه در دانشگاه‌ها و مدارس شهرها این کلاسها در  نقاط روستایی و عشایری استان بوشهر برگزار می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراز فعالیت ۵۴ سمن در عرصه مبارزه با مواد مخدر خبرداد و تصریح کرد: در راستای استفاده از توان و ظرفیت‌های مردمی در همه عرصه‌ها برای مبارزه با مواد مخدر ۵۴ سازمان مردم نهاد در حوزه فرهنگی، پیشگیری، درمان و حمایت اجتماعی در استان فعالیت می‌کنند.

ترکمان منش از ایجاد ۱۳ مرکز ترک اعتیاد در استان بوشهر خبرداد و افزود:  ۱۳ مرکز ترک اعتیاد در استان بوشهر فعال است که یک مرکز دیگر تحت عنوان میلاد دوباره در بوشهر ایجاد شده و این در حالی است که  برای راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد بانوان مجوزهای لازم صادر شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر مراکز ترک اعتیاد، معتادان خطرناک و کارتن‌خواب به اردوگاه منتقل می‌شوند که ضمن ترک اعتیاد آنان، مهارت‌های مختلف برای ایجاد اشتغال آنان پس از رها شدن از اعتیاد ارائه می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از کشف  ۱۵٫۵  تن مواد مخدر در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد:  از ابتدای امسال تاکنون با متلاشی شدن باندهای حرفه‌ای ۱۵٫۵ تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده است.

ترکمان منش بیان کرد: در این مدت پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر ۱۰ تن، سربازان گمنام امام زمان(عج)۴٫۸ تن و دریابانی ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف کرده‌اند.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما