کدخبر : 124580
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
فاقددیدگاه
پرینت

لایروبی کانال دسترسی و دیوار ساحلی بندر چندمنظوره هرمز آغاز شد

جنوب پرس: عملیات اجرایی لایروبی کانال دسترسی و دیوار ساحلی بندر چند منظوره جزیره هرمز با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.
لایروبی بنادر

به گزارش جنوب پرس ، عباس آخوندی صبح شنبه با حضور در بندر چنده منظوره جزیره هرمز دستور آغاز عملیات اجرایی لایروبی کانال دسترسی و دیوار چند منظوره هرمز را صادر کرد.

این پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال، طی ۱۲ ماه به اتمام می رسد. این پروژه در راستای توسعه و رونق جزیره نشینان جزیره هرمز و امکان پهلوگیری کشتی ها تا ۱۵۰۰ تن آغاز شد.

بندر چند منظوره هرمز در شمال غرب جزیره هرمز واقع شده است.کاربری بندر هرمز در حال حاضر گردشگری است،به طوری که روزانه ۱۰ شناور با ظرفیت حمل هر یک ۵۰ الی ۲۰۰ نفر عملیات جابجایی مسافر در مسیر اسکله شهید حقانی به بندر هرمز را بر عهده دارد.

با توجه به روند افزایش مسافر از اسکه شهید حقانی و قشم به بندر هرمز مشکلات تردد شناورهای بزرگ به علت عدم کفایت آبخورحوضچه و کانال دسترسی طرح لایروبی و توسعه بندر چند منظوره هرمز در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان قرار گرفت.

اهداف طرح لایروبی ایجاد شرایط ایمن برای ورود شناورهای مسافری و خدماتی موجود، افزایش ظرفیت بندرگاه برای پذیرش شناورهای باری و خدماتی تا ظرفیت ۱۵۰۰ تن و افزایش ضریب ایمنی عملیات بندری و مانورشناورها در محل ورودی و کانال دسترسی است.

برآورد هزینه های اجرایی پیمانکار در زمان مناقصه ۸۹ میلیارد ریال و برآورد هزینه تعدیل پروژه و کارهای پیش بینی نشده ۲۲ میلیارد ریال است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد