کدخبر : 124286
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت
آخرین وضعیت ساختمان آتش گرفته‌ی وزارت نیرو؛

احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو/ آماده باش پلیس در اطراف ساختمان

عملیات اطفای حریقی که ساعت 10 صبح روز گذشته در ساختمان 51 ساله برق حرارتی رخ داد، در حالی همچنان ادامه دارد که به علت احتمال ریزش، ساختمان‌های مجاور به صورت اضطراری تخلیه شده‌اند.
احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو/ آماده باش پلیس در اطراف ساختمان
محمدعلی نجفی شهردار تهران صبح امروز در ساعت ۷/۳۰ با حضور در محل حادثه آخرین وضعیت عملیات آتش‌نشانان را از نزدیک بررسی کرد. همچنین حوالی ساعت ۹ نیز فرماندار تهران و معاون دادستان تهران نیز در محل حادثه حاضر شدند.

آماده باش پلیس برای ایجاد امنیت اطراف ساختمان حرارتی وزارت نیرو
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ – ۱۴:۱۸

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از آماده باش پلیس و تأمین امنیت ساختمان‌های اطراف ساختمان حرارتی وزارت نیرو در میدان ولیعصر خبر داد.

سرهنگ رضا بستو درباره اقدامات انجام شده از سوی پلیس در اطراف ساختمان حرارتی وزارت نیرو که از روز گذشته دچار حریق شده است گفت: تعدادی از نیروهای پلیس پیشگیری تهران بزرگ به همراه عوامل یگان امداد از شب گذشته در اطراف این ساختمان مستقر شده و اقدام به تامین امنیت این محدوده کرده‌اند.

او ضمن قدردانی از شهروندان برای همکاری با پلیس گفت: از شهروندان می‌خواهیم که برای تردد در این مسیر با عوامل پلیس همکاری داشته باشند. همچنین ساکنان این مناطق نیز نگرانی از بابت ساختمان‌هایشان نداشته باشند.

محدودیت تردد اعمال نشده است

جانشین رییس پلیس راهنمایی رانندگی تهران بزرگ نیز گفت: در حال حاضر در معابر اصلی ساختمان حرارتی وزارت نیرو محدودیت تردد اعمال نشده است ولی در صورت نیاز محدودیت اعمال و اطلاعرسانی می‌شود.

سرهنگ حسن عابدی گفت: با توجه به اینکه محل آتش‌سوزی ساختمان حرارتی وزارت نیرو معبری فرعی است، همکاران ما در تمام معابر منتهی به این محل از جمله میدان ولیعصر، تقاطع کریم خان و خیابان حافظ مستقر شده‌اند.

جانشین رییس پلیس راهنمایی رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: در صورتی که نیاز باشد محدودیت تردد نیز در معابر اصلی اطراف ساختمان حرارتی وزارت نیرو اعمال می‌شود ولی در حال حاضر هیچ محدودیتی در معابر اصلی وجود ندارد.

سرهنگ عابدی در پایان گفت: در حال حاضر برای اینکه نیروهای امدادرسان مشکلی در عملیات اطفای حریق نداشته باشند، محدودیت تردد تنها در کوچه‌ این ساختمان برقرار شده است.

دستور تخلیه اضطراری ساختمان
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ – ۱۲:۳۸

نیروهای آتش‌نشانی به دلیل افزایش احتمال تخریب ساختمان برق حرارتی در خیابان ولی عصر(عج) درحال تخلیه و خروج از ساختمان هستند.

آخرین اخبار از وضعیت آتش‌سوزی ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو در میدان ولیعصر حکایت از آن دارد که نیروهای آتش‌نشانی به دلیل افزایش احتمال تخریب ساختمان برق حرارتی در خیابان ولی عصر(عج) درحال تخلیه و خروج از ساختمان هستند.

همچنین فرمانده عملیات دستور تخلیه خبرنگاران و عکاسان از ساختمان را داده‌اند.

آیا پلاسکویی دیگر در راه است؟
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ – ۱۱:۳۵

احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو

سازه ساختمان نیرو مانند پلاسکو است
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ – ۱۱:۳۳

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از ایجاد تیم‌های پنج نفره برای اطفای حریق ساختمان وزارت نیرو خبر داد.

جلال ملکی با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت حریق ساختمان برق حرارتی با بیان اینکه درجه حرارت پایین آمده است، گفت: اسکلت این ساختمان به مانند پلاسکو فلزی است و در حال حاضر آتش‌نشانان با تاکتیک‌های خاص و در قالب گروه‌های پنج نفره به مرکز آتش رفته و در زمان‌های کوتاه نسبت به اطفای حریق اقدام می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال ریزش این ساختمان وجود دارد یا نه با بیان اینکه سازه این ساختمان فلزی است، گفت: احتمال هیچ چیزی دور از ذهن نیست اما آتش‌نشانان در قالب گروه‌های پنج نفره نسبت به اطفای حریق اقدام می‌کنند.

پیروز حناچی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز در محل حادثه حضور یافت.

تصاویری از دومین روز آتش سوزی ساختمان وزارت نیرو
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ – ۱۱:۲۸

احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو

احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو

احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو

احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو

درجه حرارت ساختمان پایین بیاید نفوذ می‌کنیم
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ – ۱۰:۳۳

احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، نیز در مورد آخرین وضعیت ساختمان آتش گرفته در خیابان ولیعصر (عج)، گفت‌: آتش نشانان در حال پایین آوردن حرارت ساختمان نیروگاه هستند. کماکان آتش نشانان در حال‌ تخلیه دود، ایمن سازی و پایین آوردن حرارت هستند.

وی ‌اضافه کرد: از ساعات میانی شب گذشته دما به صورت محسوسی پایین آمده است. خوشبختانه این حادثه مصدومی در بر نداشته است و تنها دو، سه نفر از نیروهای آتش نشان دچار مشکل جزئی شده‌اند.

ملکی در ادامه‌ خاطر نشان کرد: منتظر هستیم تا درجه حرارت پایین بیاید تا نفوذ کنیم.

تخلیه اضطراری ساختمان‌های اطراف
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ – ۱۰:۲۲

داوری مدیرعامل آتش نشانی تهران نیز از تخلیه اضطراری ساکنان اطراف ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو، خبر داد.

داوری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی در حاشیه بازدید شهردار تهران از حریق ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو با بیان این که از روز گذشته (دوشنبه) این حریق آغاز شده است، گفت‌: حریق از طبقه منفی چهارم این ساختمان آغاز شده است و به دلیل فشردگی و عدم دسترسی به کانون حریق با چالش در اطفای حریق مواجه بودیم.

وی با اشاره به این که از روز گذشته کارکنان این ساختمان تخلیه شده‌اند، خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به مشکلاتی که در خصوص حریق ساختمان‌هایی با سازه فلزی ممکن بود رخ دهد، ساختمان‌های اطراف را نیز تخلیه کردیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی در ادامه‌ صحبت‌های خود با بیان این که دانشجویان خوابگاه دانشجویی مجاور و ضلعی از هتل مجاور این ساختمان تخلیه شده‌اند، بیان‌ کرد: تلاش برای اطفای حریق ادامه‌ دارد.

وی افزود: در طبقه منفی چهار اسناد و مدارک قرار داشت و این ساختمان ۵۱ سال دارد.

احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو قوت گرفت
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ – ۰۹:۲۱

احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو

شهردار تهران با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در منطقه گفت‌: مشکل اصلی آتش‌نشانان این است که چون حریق در طبقه منفی چهارم این ساختمان ایجاد شده است و حریق در مرکز اسناد و مدارک و بایگانی بوده است، حجم زیادی از آتش ایجاد شده است و دسترسی به آن مشکل است.

شهردار تهران از احتمال ریزش ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو و یا نشست آن خبر داد و با بیان اینکه هنوز ۱۰۰ درصد از آتش کنترل نشده است، گفت‌: بخشی از ساختمان هم به خصوص در قسمت غرب این ساختمان و ورودی پارکینگ ترک‌هایی در آن دیده شده است که نشان می‌دهد احتمالا بخشی از ساختمان نشست خواهد داشت.

شهردار تهران در ادامه‌ با بیان این که ساختمان‌های اطراف در ضلع، غرب، شرق و جنوب تخلیه شده است، خاطر نشان کرد: به خصوص خوابگاه دانشجویی متعلق به شهید بهشتی که حدود ۱۵۰ نفر در آن سکونت داشتند تخلیه شده است و این افراد به محل‌های امن منتقل شدند.

نجفی با بیان این که امید است که این حریق کنترل شود، بیان‌ کرد: شهرداری تاکنون سه بار به این ساختمان اخطار داده است، اما از آن جایی که شرکت دولتی بوده است به این اخطارها بی توجه بوده است.

احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو

وی با اشاره به این که از این نوع ساختمان‌ها در اطراف این منطقه زیاد داریم که یا اداری هستند و یا به صورت مرکز اسناد و بایگانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، خاطر نشان کرد: به‌ هر حال این حادثه نشان دهنده این است که همه مالکان و ساکنان ساختمان‌های خصوصی و دولتی باید نسبت به ایمنی و حریق حساس بوده و جدی‌تر این موضوع را پیگیری کنند.

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما