کدخبر : 124098
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
فاقددیدگاه
پرینت

طرح اینترنت رایگان شهری بندرعباس آماده بهره برداری

جنوب پرس: مجری طرح اینترنت وای فای رایگان بندرعباس گفت: 2 ایستگاه در فضای باز شهری برای استفاده شهروندان از اینترنت رایگان آماده شده که در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

به گزارش جنوب پرس ، مصطفی واحدی زاده روز شنبه در یک نشست خبری افزود: با همکاری شهرداری بندرعباس، در مرحله نخست این طرح، میدان پرچم در بوستان غدیر و چهارراه دانشگاه به عنوان ۲ محل پرتردد، برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: توزیع اینترنت رایگان پیش از این در برخی مکان های خاص و سرپوشیده مانند فرودگاه ها اجرا شده اما بندرعباس نخستین شهر کشور است که در فضای باز شهری اینترنت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.
واحدی زاده یادآور شد: با برنامه ریزی های انجام شده، در ۶ماه آینده تعداد ایستگاه های اینترنت رایگان شهری بندرعباس به ۱۰ایستگاه افزایش می یابد و یک ایستگاه اینترنت رایگان نیز تا یک ماه آینده در امام زاده سید سلطان محمد (ع) رودان راه اندازی می شود.
به گفته مجری اینترنت رایگان شهری بندرعباس، در این طرح شهروندان می توانند هر روز در شعاع مشخصی از ایستگاه های یاد شده، با ثبت کد ملی و شماره تلفن همراه، ۵۰۰مگابایت اینترنت وای فای رایگان پرسرعت دریافت کنند.

واحدی زاده هزینه سخت افزاری هر ایستگاه را یک میلیارد ریال اعلام کرد.
وی خاطرنشان کرد: تور مجازی بازدید از جاذبه های دیدنی شهر بندرعباس و دریافت اطلاعات شهری مورد نیاز و ضروری، از دیگر مزیت های ایستگاه های یاد شده است که بدون اینترنت و به صورت آفلاین در دسترس شهروندان قرار می گیرد.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما