کدخبر : 124096
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت
با حضور استاندار هرمزگان انجام شد؛

بهره‌برداري از مجموعه رفاهي مجتمع ورزشي كارگران بندرعباس

جنوب پرس: خوابگاه مجتمع ورزشی كارگران با حضور استاندار هرمزگان و جمعی از مسؤولين به بهره‌برداری رسيد.

به گزارش جنوب پرس ، محمدعلی سلیمی در جشن رفاه کارگری، کارفرمایی و تعاونگران استان هرمزگان اظهار کرد: در جامعه کارگری استان بالغ بر ٩٠٠ هزار نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار داشته و ٥٠ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.
وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متشکل از ١٧ دستگاه از جمله تامین اجتماعی، بانک توسعه و تعاون، صندوق کارآفرینان، بهزیستی و … می‌باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان ادامه داد: در حوزه اشتغال بالغ بر ٤٠٠ هزار نفر شاغل در استان داریم و با اقدامات دولت تدبیر و امید بالغ بر ٩٠٠ میلیون تومان اعتبارات اشتغال‌زایی از طریق دبیرخانه اشتغال در حال پیگیری است.
سلیمی در رابطه با اعتبارات اشتغال در استان اظهار کرد: اعتبارات قرض‌الحسنه برای ایجاد اشتغال بالغ بر ١٥٠ میلیارد تومان است و ٣٥٢ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال فراگیر در نظر گرفته شده که کمک خوبی برای رونق اقتصادی استان می‌باشد.
وی با اشاره به اجرای طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان افزود: در راستای اجرای طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی  بالغ بر ٣ هزار و ٩١٥ سهمیه برای استان در نظر گرفته شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان ادامه داد: ١٧ هزار نفر اشتغال جدید در سامانه رصد ثبت شده که ٦٥ درصد تعهد استان می‌باشد.
سلیمی متذکرشد: در حوزه روابط کار در ١٠ ماهه سال جاری ٢ هزار و ٣٠٠ دادخواست در مراجع رسیدگی و صدور رای شده است.
به گفته وی، تعداد ٢٥٩ تشکل کارفرمایی و کارگری در قالب انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی و بالغ بر ٦ هزار نیروی بازرسی با آموزش ١١ هزار نفر ساعت در استان وجود دارد.
مدیرکل تعاون، کار  و رفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه به پیگیری حقوق معوقه کارگران از طریق کمیسیون‌ها اشاره کرد و افزود: تاکنون بالغ بر ٣٠٠ میلیون تومان احقاق حقوق کارگران با پیگیری‌های کمیسیون‌های این اداره کل انجام شده است.
سلیمی افزود: تعداد ١٣ طرح تعاونی با سرمایه‌گذاری یک هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان
از پروژه‌هایی می‌باشد که در ایام دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
به گفته وی، بهره برداری از مجموعه رفاهی مجتمع ورزشی کارگران با اعتبار۲۲هزارمیلیون ریال از شاخص‌ترین پروژه‌هایدهه فجراین اداره کل باشد.

منبع: فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما