کدخبر : 124020
پنج شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

آتش سوزی و تخریب دو منزل روستایی در بخش چاروسا کهگیلویه

جنوب پرس: فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: در پی آتش سوزی دو منزل مسکونی روستایی در روستای "کوه پنبه" بخش چاروسا بیش از ۲۰۰ دام سبک و سنگین تلف شد.
آتش سوزی و تخریب دو منزل روستایی در بخش چاروسا کهگیلویه
به گزارش جنوب پرس ، “علی پوزش” افزود: این آتش سوزی ساعت ۵ بامداد چهارشنبه، ۱۱ بهمن ماه به بخشدار چاروسا اطلاع داده شد.
وی با بیان اینکه بخشدار چاروسا به متولی آتش نشانی قلعه رئیسی دستور داد که به منطقه آتش سوزی بروید اما گفته باید با مسئولان بالا دستم هماهنگ شود، اظهارکرد: پس از مطلع شدن با شهرداری دهدشت هماهنگ شد که نیروهای آتش نشانی اعزام شوند اما فاصله تا محل آتش سوزی حدود ۹۰ کیلومتر بود البته تانکر آبرسانی سیار به روستاها در منطقه به محل آتش سوزی اعزام شد.
فرماندار شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: در پی این آتش سوزی ضمن تخریب کامل دو واحد مسکونی، بیش از ۲۰۰ دام سبک و تعدادی دام سنگین از جمله الاغ و گاو تلف شدند.
پوزش با بیان اینکه این دو خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند، تصریح کرد: در حدود ۳۰۰میلیون تومان خسارت به این دو منزل مسکونی روستایی وارد شد.
وی در خصوص علت آتش سوزی ادامه داد: دو احتمالا وجود دارد یکی اتصال سیم برق و دیگری روشن کردن آتش برای گرم کردن دام ها که بر اثر سهل انگاری و خواب رفتن اهالی خانه آتش سوزی به سایر بخشهای خانه ها که خشتی و گلی و چوبی بود سرایت کرد و باعث شعله ورشدن آتش سوزی شد.
فرماندار شهرستان کهگیلویه اضافه کرد: این آتش سوزی تلفات جانی نداشت.
بنا بر این گزارش ایسنا، روز چهارشنبه، ۱۱ بهمن ساعت ۲ تا ۵ بامداد، در روستای کوه پنبه (کمردوغ چاروسا)، دو خانه‌ی روستایی دچار آتش سوزی می شوند و به دلیل چوبی بودن خانه ها و زیاد بودن علوفه و مواد آتش زا، شعله های آتش فوران می کنند و اهل خانه با هزاران مشقت و سختی از خانه خارج می شوند.
شدت این حادثه به اندازه ای بود که تمام دارایی های دو خانواده شامل دام ها، غلات، طیور، اسباب و لوازم خانه و … در آتش سوختند.
 آتش، بیش از ۲۰۰ گوسفند و همه غله اموال و دارایی های دو خانواده را در روستای “کوه پنبه” بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد را از بین برد و دو باب منزل مسکونی بطور کامل تخریب شدند.
این روستا در ۲۰ کیلومتری شهر قلعه رئیسی، مرکز بخش چاروسا و ۹۰ کیلومتری شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد.
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما