کدخبر : 123442
یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

توسعه گردشگری در باغملک با همکاری فرابخشی میسر می‌شود

جنوب پرس: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باغملک گفت: مسئله توسعه گردشگری، یک مسئله‌ای است که با کمک همه ادارات امکان‌پذیر می‌شود و به‌هیچ‌وجه به تنهایی از عهده اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بر نمی‌آید.

به گزارش جنوب پرس ، جهانگیر پیرو زاده اظهار کرد: اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یک نهادی است که ازلحاظ سابقه اداری هنوز به جایگاه ایده آل نرسیده و‌ در قوانین با عدم شفافیت مواجه است و ازلحاظ توجه در سطح کلان نسبت به سایر ادارات از اقبال آن‌چنانی برخوردار نیست.

وی افزود: این اداره در شهرستان باغملک از محدودیت‌های همه‌جانبه برخوردار است و ازلحاظ اعتبارات، تجهیزات اداری، نیروی کارشناس باستان‌شناسی، گردشگری، حفاظت و تجهیزات حفاظتی از حداقل‌ها برخوردار است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باغملک بیان کرد: درزمینهٔ‌ وظایف اداری مرتبط با حیطه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری طرح‌ و برنامه‌های خود را به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ارائه دادیم و درصدد جلب رضایت‌بخش خصوصی و مشارکت مردمی برای برطرف کردن مشکلات هستیم.

وی در خصوص توسعه گردشگری شهرستان گفت: مسئله توسعه گردشگری، یک مسئله‌ای است که با کمک همه ادارات امکان‌پذیر می‌شود و به‌هیچ‌وجه از عهده اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌تنهایی برنمی‌آید چون زیرساخت‌هایی مانند جاده، آب، برق و مخابرات به ادارات و نهادهای دیگر مربوط است و همکاری همه‌جانبه را می‌طلبد.

پیرو زاده عنوان کرد: شهرداری‌ها درزمینهٔ توسعه گردشگری کمک بسیار مؤثری می‌توانند انجام دهند چراکه شهرداری‌های باغملک، قلعه تل، صیدون و میداوود در ساختن بافت شهری و از نظر طراحی و ساخت المان‌ها و نماد‌های شهر، پارک‌ها و میادین بر اساس مدل شهر‌های گردشگری عمل کنند.

وی با اشاره به این موضوع که شهرستان باغملک موقعیت بسیار ممتازی برای تبدیل‌شدن به یک‌قطب گردشگری در کشور را دارا است، گفت:‌ شهرستان باغملک با داشتن مناطق تفریحی طبیعی، باستانی و تاریخی و موقعیت خاص جغرافیایی که در آن واقع است و همچنین دارای کوه‌های سر به فلک کشیده، برف‌گیر و پوشیده از جنگل‌های متنوع از درختان ظرفیت خوبی برای پذیرایی از گردشگران را دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باغملک بیان کرد: امیدواریم مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان خوزستان، استاندار، نماینده شهرستان‌های ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان باغملک نسبت به میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری توجه و عنایت ویژه‌ای داشته باشند تا یکسری از تنگناها و محدودیت‌های اعتباری، اداری و نیروی انسانی برطرف شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما