کدخبر : 123435
یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

بیمارستان زینبیه خورموج در سال آینده به بیمارستان معین وزارت نفت تبدیل می‌شود

جنوب پرس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: پس از این که تفاهم‌نامه تبدیل بیمارستان زینبیه خورموج به بیمارستان وزارت نفت بین سه وزارتخانه بهداشت و درمان، نفت و رفاه و تامین اجتماعی امضا ‌شد،این بیمارستان در سال آینده به بیمارستان معین وزارت نفت تبدیل می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، سعید کشمیری صبح امروز ضمن بازدید از مرکز دیالیز بیمارستان زینبیه خورموج در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده در حال رفع مشکل کمبود پزشکان متخصص برای استان بوشهر و شهرستان‌های تابعه استان هستیم ولی با کمبود نیروی پرستار در استان بوشهر مواجه هستیم.

وی افزود: البته برای رفع معضل کمبود کادر پرستاری، نیازمند استخدام رسمی در این بخش هستیم که با دریافت مجوزهای لازم تا پایان امسال، آزمون استخدامی در استان انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر تصریح کرد: یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استخدام کمک پرستار است که در استان بوشهر و قبل از نوروز آزمون کمک پرستاری برگزار می‌شود.

کشمیری عنوان کرد: در استان بوشهر ۴۵۰ بیمار دیالیزی وجود دارد که هر هفته سه بار و هر بار نزدیک به چهار ساعت دیالیز می‌شوند و تا پایان سال آینده تمام مراکز دیالیز استان بوشهر به دستگاه‌های جدید مجهز می‌شوند که این امر باعث بالابردن کیفیت دیالیز می‌شود.

وی عنوان کرد: یکی از سیاست‌های اصلی وزارت بهداشت، تجهیز بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستانی است که به زودی شاهد افتتاح بخش ای سی یو بیمارستان زینبیه خورموج خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در خصوص آخرین وضعیت معین‌بودن بیمارستان زینبیه خورموج، بیان کرد: پس از این که تفاهم‌نامه تبدیل بیمارستان زینبیه خورموج به بیمارستان وزارت نفت بین سه وزارتخانه بهداشت و درمان، نفت و رفاه و تامین اجتماعی امضا ‌شد، شاهد عملیاتی کردن این تفاهم نامه هستیم و اقداماتی شروع شده و نتیجه آن سال آینده رسمیت پیدا می‌کند.

وی در خصوص تحقق کامل بیمارستان زینبیه خورموج به عنوان معین وزارت نفت،گفت: خیلی از بخش های بیمارستان نوسازی شده و این روند ادامه پیدا می‌کند و نماینده یکی از وزارتخانه‌ها به شهرستان سفر خواهند کرد که در اینجا تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما