کدخبر : 123355
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز اعلام کرد؛

فاجعه انسانی در بافت تاریخی شیراز

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز با اشاره به وجود معتادین در بافت تاریخی شیراز گفت: در بافت تاریخی شیراز فاجعه انسانی رخ می‌دهد، بچه‌های بی‌گناه 3 تا 5 سال درگیر معضلات بسیاری هستند و فساد و فحشا بیداد می‌کند.

به گزارش جنوب پرس ، محمدحسن پور عصر امروز در جلسه کمیسیون خدمات شهری ، محیط‌زیست و سلامت شورای شهر شیراز با محوریت تمهیدات سفرهای نوروزی سال ۹۷ اظهار داشت: باعث خجالت است که در این شهر افرادی هستند که زندگی انسانی ندارند.

وی با اشاره به بازدید خود به همراه برخی مسوؤلان و خیرین شهر شیراز از بافت تاریخی این شهر ادامه داد: در محله سنگ سیاه فردی بود که در کیسه‌های زباله دنبال غذا می‌گشت و ماهم شاهد این صحنه بودیم.

 معاون خدمات شهری شهرداری شیراز افزود: در سال‌های گذشته ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه برای امور فرهنگی اجتماعی شهر شیراز تخصیص داده شد درحالی‌که ۱۰ درصد از آن در این مناطق هزینه نشد.

حسن‌پور تصریح کرد: در بافت تاریخی شیراز فاجعه انسانی رخ می‌دهد، بچه‌های بی‌گناه ۳ تا ۵ سال درگیر معضلات بسیاری هستند و فساد و فحشا بیداد می‌کند و ما شب‌ها راحت سر بر بالین می‌گذاریم.

وی اعلام کرد: به‌زودی معتادین موجود در بافت مرکزی و تاریخی شیراز جمع‌آوری و به دهکده سلامی منتقل می‌شوند.

حسن‌پور گفت: ازاین‌پس بارفروش‌ها اجازه فعالیت ندارند چراکه علاوه بر نازیبا کردن چهره شهر موجب ایجاد ترافیک نیز می‌شوند.

این مقام مسوؤل خاطرنشان کرد: باوجود مشکلات و مسائل اقتصادی نمی‌شود برخورد قهری با بارفروش‌ها کرد اما نیاز به ساماندهی دارند که می‌توانند خارج از محدوده خیابان‌های اصلی شهر اقدام به فروش محصولات خود کنند.

بنا بر این گزارش فارس، معاون خدمات شهری شهرداری شیراز بیان کرد: در ۳ الی ۴ هفته گذشته بیش از ۱۰۰ وانت‌بار که در کوچه و خیابان‌ها موجب آزار شهروندان می‌شدند را جمع‌آوری کردیم که غالباً اهل شهرستان‌ها یا استان‌های دیگر هستند.

وی با اشاره به رانت‌خواری در برخی حفاری‌های سطح شهر شیراز گفت: جلوی حفاری‌ها را که می‌گرفتیم، جیغ برخی‌ها بلند می‌شد که تعجب می‌کردیم.

حسن‌پور در پایان متذکر شد: از ۲۵ اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی گودبرداری در سطح شهر شیراز ممنوع است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما