کدخبر : 123294
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
فاقددیدگاه
پرینت

استان هرمزگان پایتخت گردشگری دریایی کشور می شود

جنوب پرس: استاندار هرمزگان گفت: استان هرمزگان می تواند پایتخت گردشگری دریایی کشور باشد.
فریدون همتی

به گزارش جنوب پرس ، فریدون همتی  با اشاره به امضای تفاهم نامه توسعه پایدار جزیره هرمز بیان داشت: جزیره هرمز یکی از منحصر به فردترین و یکی از ثروت های ملی ایران اسلامی محسوب می شود و با اینکه مردم این جزیره بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده متاسفانه در محرومیت کامل به سر می برند.

نماینده عالی دولت در هرمزگان عنوان کرد: خوشبختانه با اراده ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و با مشارکت دستگاه های دولتی و با محوریت مردم مطالعات خوبی انجام شده که باعث توسعه و آبادانی جزیره هرمز خواهد شد.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: استانداری هرمزگان با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام زیرساخت های این جزیره برای حضور بخش خصوصی مهیا خواهیم کرد.

همتی بیان داشت: با نگاه بلندی که به این جزیره داریم این جزیره را به عنوان یک جزیره صرفا توریستی گردشگری تبدیل خواهیم کرد که گردشگران داخلی و خارجی از این جزیره استفاده کنند و موجب تحول و ایجاد اشتغال و زندگی بهتر برای مردم این جزیره خواهد شد.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: با حضور ریاست محترم ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تفاهم نامه توسعه و آبادانی جزیره هرمز با اعتباری بالغ بر ۳۷۰۰میلیاردریال امضا شد که امید اریم زمینه توسعه و آبادانی این جزیره را فراهم کرده باشیم.

دکترهمتی با اشاره به استقبال مردم جزیره هرمز از جضور بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام گفت: از استقبال گرم مردم هرمز مشخص است که نقطه امیدی در این جزیره جریان پیدا کرده است و ماهم برای این که این باور در مردم زنده باشد باید قدم های جدی و محکمی برداریم.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: از گذشته قولهایی به مردم این جزیره داده شده بود ولی انجام نشده است. امیدواریم که هرچه زودتر این  کارها را به سرانجام برسانیم.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با ابراز امیدواری گفت: تا شب عید حداقل ۱۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیار ریال در بخش های مختلف در این جزیره هزینه می شود که مردم هم این حرکت را به خوبی باور کنند.

دکتر همتی بیان داشت: ستاد اجرایی فر مان امام و هم استانداری هرمزگان پای کار هستند و با کمک خود مردم و بخش خصوصی، این دفعه به طور جدی در جهت توسعه آبادانی  جزیره هرمز حرکت کنیم و تا عید نوروز تحولاتی که رضایت مردم را به همراه داشته باشد به دست آورده باشیم.

استاندار هرمزگان در خصوص نتایج این جرکت در جزیره هرمز گفت: یک بحث کلان داریم که استان هرمزگان یک استان سرشار از استعداد و ظرفیت های ناشناخته است و هرمزگان یک استان پر ظرفیت در کشور است.

همتی بیان داشت: یکی از ویژگیهای منحصر به فرد استان هرمزگان این است که دسترسی به آبهای خلیج فارس و تنگه هرمز و آبهای آزاد را در خود دارد. در کنار سایر استعدادهای که در استان هرمزگان وجود دارد نگاه ما بر این است که هرمزگان می تواند به عنوان پایتخت گردشگری دریایی ایران باشد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: باتوجه به نگاه بلندی که نسبت به جزیره هرمز است می تواند جزیره هرمز به عنوان قطب گردشگری دریایی استان هرمزگان و ایران با کمک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تعریف کرد که زمینه ساز اشتغال پایدار برای مردم جزیره هرمز باشد.

دکتر همتی اظهارداشت: در فاز نحست برای ایجاد زیرساخت ها و پروژه هایی که می تواند محرک سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد با ستاد اجرایی فرمان امام تفاهم شده است که به سرعت خیلی از کار ها شروع به کار خواهد شد و تا پایان سال تصویر خوبی از کارهای که انجام شده داشته باشیم.

استاندار هرمزگان بیان داشت: این جزیره باید به عنوان یکی از جزایر زیبای ایران و محل گردشگر ایرانی و توریست های خارجی شود و از این طریق ماهم استان را متحول کنیم و هم مردم جزیره هرمز بهرمند بشوند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد