کدخبر : 123287
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

تصویب سند همکاری های مشترک فرهنگی منطقه جنوب در شیراز

جنوب پرس: دبیر سمینار معاونین فرهنگی و کارشناسان هنری حوزه های هنری جنوب کشور از تصویب سند همکاری های مشترک فرهنگی منطقه جنوب کشور خبر داد.
حوزه هنری فارس

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس، وحید فرجی در پایان این رویداد فرهنگی در تشریح دستاوردهای آن اظهار داشت: خوشبختانه نتایج فعالیت کارگروه های تخصصی هنری در قالب سندی مشترک تدوین شده و به تصویب روسا و معاونین فرهنگی حوزه های هنری منطقه رسیده  که این همه حاصل تدبیر خردمندانه جناب مصلحی و همت عالی جناب حبیبی است

وی افزود: در چشم انداز آتی این سند ابراز امیدواری شده در سال آتی، شاهد گسترش عالمانه فعالیت های مشترک بین حوزه ای و تولید آثار فاخر مشترک و تاسیس بازارهای توزیع درون منطقه ای و برون منطقه ای (ملی و بین المللی) و تشکیل کارگروه های مشترک اندیشه گانی در جهت تعمیق حرکت های تئوریک و نخبه گرایانه باشیم.

قائم مقام و معاون فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس اظهار داشت:  در این سند تقویت جایگاه معاونین فرهنگی در حوزه سیاستگذاری و تصمیم گیری به عنوان یک اصل جدی لحاظ شده و بر برنامه ریزی جهت ایجاد شبکه حرفه ای توزیع آثار و تولیدات فرهنگی استان ها تاکید شده است.

وی گفت: بر این اساس همچنین تاکید شده به واسطه همبستگی و اشتراکات فی مابین منطقه ای ضرورت دارد در برنامه ریزی و سیاست گذاری این خصوصیت که می تواند عامل موثری در پیوستگی و وحدت فرهنگی منطقه باشد مورد توجه قرار گیرد.

فرجی تصریح کرد: در فراز دیگر این سند آمده است باعنایت به اهمیت مباحث چهل سالگی انقلاب اسلامی در حوزه هنری، ضروری است برنامه های مشترک به این مناسبت در دستور کار حوزه های هنری قرار گرفته و بر همکاری حوزه های هنری استان ها در برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی تاکید شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش با تاکید بر اهمیت برگزاری این سمینار و تداوم آن گفت: در این سند پیش بینی شده به منظور هماهنگی و ایجاد تعامل بهینه و رصد فعالیت های مشترک و برنامه ریزی و جمعبندی گزارش ها و … دبیرخانه دایمی مشترک فعالیت های هنری منطقه جنوب تشکیل گردد.

دبیر سمینار معاونین فرهنگی و کارشناسان هنری حوزه های هنری جنوب کشور افزود: با نظر مشترک معاونین فرهنگی استان ها، یک نفر به عنوان مسوول این دبیرخانه برای مدت ۲ سال انتخاب خواهد شد تا دبیرخانه زیر نظر وی فعالیت نماید.

وی افزود: بر این اساس مقرر شده نشست های معاونین فرهنگی و کارشناسان به صورت فصلی و گردشی در استان ها برگزار گردد و در صورت ضرورت با حضور تمام یا بخشی از کمیته ها نشست های فوق العاده تشکیل گردد و البته برگزاری کلیه نشست ها به دعوت دبیرخانه فوق خواهد بود.

فرجی هدف از تدوین این سند را دست یابی به اهداف مشترک خواند و در تشریح عناوین این اهداف گفت: فعالیت در راستای سند چشم انداز راهبردی حوزه ی هنری، تعمیق فرهنگ اصیل بومی-ارزشی جنوب در قالب فعالیت های ادبی- هنری و گسترش روح همکاری و همدلی بین هنرمندان منطقه جنوب از طریق فعالیت های مشترک  از جمله این اهداف است.

وی تصریح کرد: جهت دهی عالمانه و نقادانه به جریان ها و موج های ادبی هنری پیشین و موجود در منطقه جنوب ، هم افزایی توان اجرایی در راستای توسعه بین المللی فعالیت ها،بهره مندی از ظرفیت کشورهای همجوار منطقه جنوب و ایرانیان مقیم این کشور و استفاده از ظرفیت های بومی درون منطقه جهت توسعه فعالیت ها نیز دیگر اهداف مشترک را تشکیل داده است.

سمینار معاونین فرهنگی و کارشناسان هنری حوزه های هنری منطقه جنوب با حضور مسوولین حوزه های هنری فارس بوشهر کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان به میزبانی شیراز برگزار گردید.

بررسی سینمای سه بعدی انیمیشن در حوزه هنری فارس

نشست هفتگی خانه انیمیشن حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس با نمایش و نقد سه اثر سه بعدی برگزار می‌شود.

این هفته قرار است سه اثر سه بعدی با نام های مرذ کاغذی پیکسل و خواهران پیرز در خانه انیمیشن حوزه هنری فارس به نمایش درآید.

بر این اساس قرار است در این نشست به بهانه پخش سه انیمیشن کوتاه از برترین های سه بعدی در هفت سالِ اخیر، گذری در انیمیشن سه بعدی دیجیتال،  نگاهی به چالش ها و توانمندی ها و همچنین بررسی تاثیر فناوری و تکنولوژی  در این تکنیک صورت بگیرد.

علاقه مندان به سینمای انیمیشن می توانند عصر پنجشنبه ۵بهمن ماه جاری در تالار اندیشه به نشانی چهارراه ترمینال باربری پشت باغ جنت انتهای بلوار فراشبندی جنب موسسه ورزشی ایثار حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس تماشاگر این آثار باشند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما