کدخبر : 123282
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

انجام نخستین عمل برداشت تخمک در مرکز درمانی حضرت زینب(س)

جنوب پرس:  نخستین عمل برداشت تخمک(ovum pick up)، در اتاق عمل بخش IVF مرکز آموزش درمانی حضرت زینب(س) شیراز، با موفقیت انجام شد.
دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گزارش جنوب پرس ، رئیس مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س)، گفت: فعالیت عملی بخش IVF بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز به عنوان دستاوردی دیگر از طرح تحول نظام سلامت، از هفتم آذر امسال آغاز شده است؛ در این بخش فوق تخصصی تاکنون چهارصد ویزیت، سی مورد سونوگرافی تخصصی و هفتاد مورد آمایش از زوجین نابارور، انجام شده است.

دکتر عالم تاج صمصامی افزود: این بخش با دارا بودن درمانگاه فوق تخصصی، آزمایشگاه آندرولوژی، آزمایشگاه جنین شناسی، سونوگرافی فوق تخصصی، بیوفیریزینگ، اتاق عمل و واحد مراقبت های پس از عمل جراحی، تنها مرکز دولتی IVF در شیراز برای ارایه خدمات به زوجین نابارور با تعرفه های درمانی دولتی است.

او اضافه کرد: نخستین عمل برداشت تخمک(ovum pick up)، در اتاق عمل بخش IVF این مرکز از سوی دکتر افسون زارعی فوق تخصص نازایی، انجام شد؛ در این عمل که نخستین مرحله از فاز دوم فرایند IVF است، ۱۰ عدد تخمک گرفته شده از بیمار برای عمل لقاح، به آزمایشگاه جنین شناسی انتقال داده شد.

فوق تخصص نازایی و پزشک مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س) نیز در این زمینه، گفت: این بیمار در فاز اولیه درمان که حدود سه هفته طول کشیده است، مراحل ویزیت، تزریق دارو، سونوگرافی و آزمایشات تخصصی لازم را با موفقیت گذرانده و برای این عمل آماده شده است.

دکتر افسون زارعی افزود: وضعیت ایده آل پس از تزریق دارو، وجود هشت تا پانزده تخمک است که در مورد این بیمار، شرایط ایده آل است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد