کدخبر : 123236
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

انجمن شهرزاد داراب زمینه‌ساز تربیت نویسندگان آینده است

جنوب پرس: یک نویسنده شیرازی گفت: مجامعی نظیر انجمن ادبی شهرزاد بسترساز فرهنگی برای تربیت نسل آینده نویسندگان است.

به گزارش جنوب پرس ، ابو تراب خسروی شامگاه جمعه در آیین بزرگداشت سالروز تأسیس انجمن ادبی شهرزاد که با حضور جمعی از اندیشمندان، نویسندگان و اهالی شعر و ادب شهرستان داراب برگزار شد، اظهار داشت: در کارگاه داستان‌نویسی داراب با نویسندگانی مواجه شدم که در عین جوانی داستان را درک می‌کردند و این اتفاق مهم نتیجه هشت سال فعالیت انجمن داستانی شهرزاد است.

وی بابیان اینکه فعالیت انجمن داستانی شهرزاد برای تربیت نسل آینده نویسندگی بذر امید می‌پاشد، تأکید کرد: طی ۱۰ سال آینده در حوزه ادبیات داستانی صداهای خوبی از شهر داراب شنیده خواهد شد.

این چهره برجسته ادبیات داستانی تصریح کرد: هم‌اکنون در شرایطی قرار داریم که دانشگاه‌ها و مدارس کتاب‌خوان تربیت نمی‌کنند و خلأ نبود مخاطب جدی را آثار متفنن پر می‌کند هرچند طیف وسیعی از خوانندگانی که رمان‌های -به‌عنوان‌مثال- فهیمه رحیمی را می‌خوانند، بعدها به خواننده جدی ادبیات داستانی تبدیل می‌شوند.

خسروی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین دغدغه ادبیات درک زندگی و تمام مسائل مربوط به آن است، گفت: از طریق ادبیات، چشممان به زندگی بازشده و رنج‌ها و فاجعه‌ها هموار می‌شود.

وی با اشاره به وجود خشونت در سطح جامعه خاطرنشان کرد: اگر جامعه اهل ادبیات و مفاهمه باشد به این سادگی و بر سر مسائل جزئی جنایت و فاجعه رخ نمی‌دهد.

خالق رمان «هاویه» با اشاره به ارتباط دوسویه نویسنده و مخاطب بیان کرد: تلاش ما این است که با مخاطب یگانه شویم و تا مخاطب مطالعه نکند این معادله دوسویه شکل نمی‌گیرد.

خسروی با تأکید بر حفظ هویت بومی و ملی و تکیه به داشته‌ها و غنای فرهنگی کشورمان گفت: ما ناگزیر هستیم به فرهنگ ایمان و اعتقاد داشته باشیم و مسیر بزرگانی نظیر حافظ، سعدی و بیهقی را ادامه بدهیم.

وی تصریح کرد: وطن فقط کوه و دشت و خاک نیست بلکه وطن زبان ما نیز هست که هرکجا برویم با این زبان همراه هستیم و به‌وسیله زبان فارسی، تعلق ما به وطن مشخص می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما