کدخبر : 121809
جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت
گزارش خبری؛

انتقاد ائمه جمعه از استخدام‌ فله‌ای فامیلی و باندی در کهگیلویه و بویراحمد

جنوب پرس: ائمه جمعه شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خواستار برخورد دستگاه‌های نظارتی و نماینده عالی دولت در استان با مدیران متهم به استخدام‌های فله‌ای و بدون ضابطه شدند.
نماز جمعه

به گزارش جنوب پرس ، حجت‌الاسلام سید‌نورالله افشار امام جمعه چرام در خطبه‌های این هفته اظهار داشت: سوءاستفاده برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای استخدام‌ فله‌ای فامیلی و باندی بسیار تلخ بوده به گونه‌ای بعد از شنیدن باید چند روزی را نارحت بود.

وی با تاکید بر اینکه استخدام‌های فله و بدون ضابطه به نظام اسلامی ضربه می‌زند، عنوان کرد: در نظام اسلامی تمامی افراد باید از حق و حقوق مساوی برخوردار باشند نه اینکه برخی با داشتن تحصیلات عالیه سال‌ها بیکار بوده ولی برخی با کمترین تحصیلات به دلیل فامیل بودن با مدیر فلان دستگاه به شکل‌های مختلف اعم از شرکتی-قراردادی و یا حجمی استخدام شود.

افشار ابراز کرد: برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی بستگان خود را به صورت شرکتی جذب کرده‌اند و بعد با این عنوان که نیروهای شرکتی ربطی به اداره ندارد و توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند، توجیه می‌کنند ولی به این موضوع که چگونه نورچشمی‌ها مشغول به کار شده‌اند ولی خبر از دیگران نیست پاسخ نمی‌دهند.

امام جمعه چرام خواستار پایان دادن به بی‌عدالتی‌ها و برخورد با مدیران استخدام‌ کننده فله‌ای نورچشمی‌ها شد و افزود: انتظار می‌رود دستگاه‌های نظارتی از جمله قوه قضائیه و سازمان‌های زیرمجموعه بدون هیچ ملاحظه کاری با مدیران استخدام‌های فله‌ای و بدون ضابطه برخورد کرده و به مردم اطلاع رسانی کنند.

افشار تاکید کرد: مدیری که مردم را بااعمال تبعیض آمیز نسبت به نظام اسلامی بدبین می‌کند، باید بیاورید و درنماز جمعه شلاق زده شود تا درس عبرتی برای سایر افراد باشد.

وی خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم از وضعیت موجود و بی عدالتی‌ها و تبعیض نگرانند و طبق وعده‌های روزهای اول آغاز فعالیتتان منتظر برخورد با عاملان بی عدالتی هستند زیرا حرف درمان درد مردم این استان نیست و منتظر برخورد شما با متخلفان هستند.

حکایت استخدام فله‌ای و بدون ضابطه یک طایفه خاص 

امام جمعه لنده نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نماینده عالی دولت در استان نباید وعده‌های روزهای آغازین فعالیت خود را فراموش کند زیرا مردم بی صبرانه منتظر برخورد با مدیران ناکارآمد و متخلف به استخدام‌های فله‌ای، تبعیض و بی عدالتی هستند.

حجت‌الاسلام سید‌هدایت محمودی‌اصل افزود: یکی از مدیران کهگیلویه و بویراحمد افراد زیادی را از یک طایفه خاص در قالب نیروهای شرکتی مشغول به کار کرده و هم اکنون اقدامات لازم برای تبدیل وضعیت آنان در حال انجام است در حالی افراد دیگری نیز در همین دستگاه وجود دارد که با سابقه بیش از ۱۰ سال همچنان نیروی شرکتی هستند.

وی عنوان کرد: مدیران تخلفات خود را با طرح این موضوع که نیروهای شرکتی ربطی به دستگاه دولتی ندارد، توجیه می‌کنند ولی چگونه هم اکنون بنای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی هم طایفه‌ای خود را دارد.

محمودی‌اصل بیان کرد: این استان در زمینه مسائل طایفه گرایی و زد و بندهای سیاسی زخم خورده است و انتظار می‌رود نماینده عالی دولت برای برطرف کردن این درد بزرگ علاجی پیدا کنند.

امام جمعه شهرستان لنده اظهار داشت: ائمه جمعه مشکلات مردم را باید مطابق با وظیفه شرعی و قانونی خود در تریبون‌های نماز جمعه فریاد بزنند و مسئولان و متولیان امر نیز باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

مردم نسبت به سهام عدالت اعتراض دارند

حجت الاسلام سید نصیر حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت: کلید بهشت و رهایی از مشکلات دنیا و آخرت رعایت تقواست و هر کجا دچار مشکل شویم جایی است که بی تقوایی کردیم.

 امام جمعه دهدشت با بیان اینکه امروز روز تشکیل شورای انقلاب به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸ است گفت: برای این انقلاب زحمات زیادی کشیده و خون‌های پاک فراوانی ریخته شده است و امروز وظیفه ماست تا از خون این شهدا محافظت کنیم.

وی با بیان اینکه انسان پس از این عمر کوتاه در دنیا برای همیشه وجود دارد اما این آسایش و رنج ابدی آن مرهون این زندگی دنیایی است، افزود: یکی از سئولاتی که پس از مرگ از ما می پرسند پیرامون انقلاب است، از ما می‌پرسند از انقلاب چگونه حمایت و حراست کردید.

حسینی بیان کرد: در طول تاریخ اینگونه بوده که عده‌ای همراه حضرت ابراهیم(ع) و حضرت نوح(ع) و دیگر پیامبران بودند و عده‌ای دیگر نیز طرف فرعون و ستمگران بودند و در زمان پیامبر(ص) عده ای طرف پیامبر و ارزش‌های دینی بودند و در این راه جان می‌دادند و عده‌ای دیگر هم در طرف مقابل شمشیر می‌کشیدند و در زمان امیرالمومنین هم همین‌گونه بود و اینها همه در آن دنیا سئوال دارد.

بنا بر این گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه امروز میدان جهاد برای دفاع از دین باز است، افزود: نباید به خاطر اندک کمبودی به ریشه انقلاب ضربه بزنیم و به آن اعتراض کنیم و یا در میدان دفاع و حمایت از انقلاب، ولایت و ارزش‌های دینی حضور نداشته باشیم.

حسینی ادامه داد: اگر به طرف آمریکا و استکبار برویم و یا میدان دفاع را خالی کینم در هر دو صورت زندگی ما تباه می‌شود.

وی با اشاره به اعتراض مردم نسبت به سهام عدالت گفت: مردم حق دارند و می‌گویند پس از چند سال که سهام عدالت به ما اختصاص پیدا کرده مبلغ ناچیزی حدود ۲۰ هزار تومان است که اگر این پول را هم نمی‌دادید بهتر بود.

اما جمعه دهدشت افزود: باید در برنامه تدبیر و تعقل باشد زیرا همه نسبت به بحث سهام عدالت اعتراض دارند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد