کدخبر : 121751
پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۷
فاقددیدگاه
پرینت
در پى ناتوانى مهار حريق نفتكش ايرانى؛

تيمى به سرپرستى هرمزگانى ها عازم چين شد

جنوب پرس: در پى عدم مهار حريق نفتكش ايرانى توسط خارجى‌ها، تيمى به سرپرستى معاون امور دريايى اداره كل بنادر و دريانوردى هرمزگان عازم كشور چين شد.
تيمى به سرپرستى هرمزگانى ها عازم چين شد

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در پى عدم مهار حریق نفتکش ایرانى توسط خارجى‌ها، تیمى به سرپرستى مهدى نوفرستى معاون امور دریایى اداره کل بنادر و دریانوردى هرمزگان عازم کشور چین شد.

طى روزهاى گذشته یک فروند کشتى نفتکش متعلق به شرکت نفتکش ایران از پارس جنوبى واقع در بندرعسلویه به مقصد کشور چین  درحرکت بود که در ١٦٠ مایلى بندر شانگهاى چین به یک فروند کشتى چینى برخورد مى‌کند که به دلیل نشت گاز، بلافاصله دچار انفجار مى‌شود که بنابر اخبار واصله هنوز این کشتى در حال سوختن است و ناجى‌هایى از هنگ‌کنگ و چین و همچنین از کشورهاى همجوار هنوز موفق به مهار این آتش‌سوزى دریایى نشده‌اند.

در این خصوص هیاتی متشکل از کارشناسان امداد و نجات سازمان بنادر و دریانوردی به سرپرستى کاپیتان مهدى نوفرستی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردى هرمزگان به منظور نظارت و مدیریت حادثه نفتکش ایرانی در آب‌های خاور دور عازم محل حادثه شدند.

این هیات به سرپرستی کاپیتان نوفرستی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردى هرمزگان و چند تن از دیگر کارشناسان دریایی ایران عازم چین شدند.

گفتنی است؛ تیم اعزامى امداد و نجات دریایى ایران یک تیم بین‌المللی و دارای تجربه و سابقه موفق در مدیریت حوادث و سوانح دریایی است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد