کدخبر : 121733
پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

سند جامع علمی استان بوشهر در آینده نزدیک ابلاغ می‌شود

جنوب پرس: مدیرکل ترویج و گفتمان ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با اشاره به اینکه سند دانش‌بنیان استان بوشهر در مرحله نهایی‌سازی و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد گفت: سند جامع علمی استان بوشهر در آینده نزدیک ابلاغ می‌شود.

جلسه گفتمان

به گزارش جنوب پرس ، حمیدرضا جعفریان  صبح امروز در کارگاه گفتمان سازی نقشه جامع علمی کشور در استان بوشهر با اشاره به تدوین سند جامع علمی کشور با مشارکت شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: با تاکیدات مقام معظم رهبری سند جامع علمی کشور با مطالعات بسیار دقیق و عمیقی تدوین شد.

وی با بیان اینکه نقشه جامع علمی کشور دارای ده‌ها هزار سند پشتیبان است خاطر نشان کرد:سند جامع علمی حداقل چهارسال  تدوین شده و به اذعان نخبگان علمی کشور سند بسیارخوبی است که راهکارها و اقدامات خوبی را برای  رسیدن به چشم انداز مورد نظر فراهم کرده است.

مدیرکل ترویج و گفتمان ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با اشاره به اینکه نخبگان، اقشار دانشگاهی و به نوعی همه اقشار جامعه با این نقشه آشنا می‌شوند افزود: اجرایی‌ شدن سند جامع علمی  نیاز به مشارکت نهادها و وزارتخانه‌های مرتبط  است به این ترتیب این فرهنگ در سطح عمومی و نخبگان ایجاد می‌شود.

جعفری تاکید کرد: ترویج جایگاه نقشه سند جامع علمی در سطوح مختلف نیازمند جریان رسانه‌ای خیلی قوی و گسترش این موضوع در فضای مجازی است.

وی افزود:قطعا اگر این نقشه دقیق و با اهدافی که برای آن تدوین شده، اجرایی شود، مردم می‌توانند از فناوری‌های مورد نیاز به شکل ملموس استفاده کنند.

مدیرکل ترویج و گفتمان ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور بیان کرد: این فناوری‌ها شامل فناوری هوافضا و سایر فناوری‌هایی می‌شود که می‌تواند زندگی مردم را متحول کند و به این ترتیب استقلال کشور نیز در این زمینه‌ها بیشتر حفظ می‌شود.

جعفری،اصلی‌ترین هدف تدوین نقشه جامع علمی کشور را ارتقاء جایگاه علم و فناوری ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: بر اساس نقشه جامع علمی،  ایران باید وهاب بین المللی علم و فناوری در منطقه و جهان اسلام شود.

وی با بیان اینکه سند دانش‌بنیان استان بوشهر در مرحله نهایی‌سازی و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد تصریح کرد: سند جامع علمی استان بوشهر، سند پیشرفت دانش بنیان و به عنوان سند پایلوت و پیشتاز است و این سند در آینده نزدیک ابلاغ می‌شود.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد