کدخبر : 121600
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۹:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

قندالی: ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اعتباری به عشایر پرداخت می‌شود

جنوب پرس: رئیس سازمان امور عشایری کشور با اشاره به اختصاص تسهیلات اعتباری از محل ۱.۵ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی گفت: از این محل یک‌هزار میلیارد تومان برای تنوع تولیدی عشایر در قالب تسهیلات ۴ درصدی به عشایر پرداخت می‌شود.

عشایر

به گزارش جنوب پرس ، کرمعلی قندالی با بیان اینکه فعالیت معیشتی و زندگی عشایر به طرح‌های اقتصاد مقاومتی گره خورده است اظهار داشت: فعالیت این قشر تلاش‌گر مبتی بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که امسال طرح‌های مهمی برای توسعه فعالیت‌های عشایر تدوین و اجرا شده است.

وی، از تدوین ۷ برنامه و طرح در عرصه فعالیت عشایر خبرداد و افزود: طرح زنجیره تولید گوشت با روش علمی، استفاده از ظرفیت اراضی برای کشت گیاهان دارویی، توسعه اراضی باغی و زارعی در مناطق عشایری، تولید شیر و تبدیل دام کوچ به بزرگ از جمله برنامه‌های تدوین شده در عرصه عشایر در قالب اقتصاد مقاومتی است.

رئیس سازمان امور عشایری کشور از تخصیص ۱٫۵ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال‌زایی در مناطق روستایی و عشایری  خبرداد و گفت: از این محل یک‌هزار میلیارد تومان برای تنوع تولیدی عشایر در قالب تسهیلات ۴ درصدی به عشایر پرداخت می‌شود.

قندالی با تاکید بر استفاده از شورای عالی عشایر و شورای عشایر استان‌ها برای حل مشکلات جامعه عشایری بیان کرد: از این شوراها برای هم‌افزایی در راستای پیشبرد برنامه‌ها جامعه عشایری استفاده می‌شود.

وی از اختصاص اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به طرح‌های عشایری خبرداد و گفت: در برنامه ششم توسعه در پرداخت اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به طرح‌های عشایری تاکید شده  این در حالی است که در برنامه ششم دولت مکلف شده نسبت به شاخص‌های توسعه به میزان ۵ درصد سالانه اقدام کند.

رئیس سازمان امور عشایر از توزیع  نهاده‌های دامی مدت‌دار سه تا ۹ ماهه بین عشایر خبر داد و افزود: دولت در سه سال گذشته ۹۰۰ هزار تن نهاده دامی مدت‌دار یارانه‌ای سه، شش تا ۹ ماهه بین عشایر توزیع کرد و در عرصه خشکسالی ۴۰۰ میلیارد تومان از ماده ۱۲ با شرائط بسیار عالی با ضمانت زنجیره‌ای بین عشایر در حال توزیع است.

قندالی، با اشاره به برخورداری عشایر از منابع صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات بیان کرد: در ۲ سال گذشته افزون بر ۲۳۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز اختصاص یافت.

وی از تصویب کارگروه ملی توسعه گردشگری در حوزه عشایر خبرداد و خاطر نشان کرد: کارگروه ملی توسعه گردشگری عشایری و صنایع دستی در هیئت دولت مصوب شده است که با اجرای طرح‌های آموزشی و بهداشتی و فرهنگی ان شالله بخشی از چالش‌های این عرصه برطرف شود.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد