کدخبر : 121520
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

تخریبچی‌های لشکرالمهدی خاطرات خود را مرور کردند

جنوب پرس: رزمندگان و پیشکسوتان تخریب‌چی لشکر 33 المهدی فارس خاطرات خود را مرور کردند.

به گزارش جنوب پرس ، جمعی از پیشکسوتان و رزمندگان تخریب‌چی لشکر ۳۳ المهدی فارس عصر امروز و باهدف تدوین تاریخ‌نامه دفاع مقدس این استان، گرد هم جمع شدند تا به یاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ برای ثبت تاریخ‌نامه این بخش بیایند.

مدیر انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس اظهار داشت: هدف ما ثبت نقش این یگان در دفاع مقدس است که در تاریخ‌نامه به‌صورت کتاب منتشر می‌شود.

عبدالرضا قیصری افزود: تاکنون باوجود تلاش‌هایی که برای ثبت این رشادت‌ها صورت گرفته، فعالیت‌ها سامان پیدا نکرده و هدف ما نظم دادن به این مسیر است.

وی ادامه داد: این قول را می‌دهیم که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در چارچوب تدوین تاریخ‌نامه دفاع مقدس، از چاپ کتاب در این زمینه حمایت می‌کند.

مدیر طرح تاریخ‌نامه دفاع مقدس فارس نیز اظهار داشت: تاکنون چندین جلسه با حضور رزمندگان دفاع مقدس از یگان‌های مختلف برگزارشده که نتایج خوبی به دنبال داشته است.

ساجده تقی‌زاده ادامه داد: از پیشکسوتان دفاع مقدس می‌خواهیم که هرگونه مستندات از فعالیت‌های یگان‌ها خود و همچنین آثاری که در این زمینه منتشرشده است را ارائه کنند.

وی افزود: در ادامه و به‌صورت نظام‌مند، نسبت به جمع‌آوری خاطرات رزمندگان اقدام می‌کنیم تا بتوان نقش حماسه‌های مردم فارس در دفاع مقدس را مستند کرد.

در این جلسه، علاوه بر مرور بخش‌هایی از تاریخ تشکیل یگان‌های تخریب لشکر ۳۳ المهدی در آن دوران، خاطرات رزمندگان حاضر مرور شد.

به گزارش فارس، «تاریخ‌نامه دفاع مقدس فارس» در راستای ثبت خاطرات یگان‌های نظامی و اقشار مختلف مردم این استان، در یک طرح جامع و ابتکاری در حال تدوین است که در قالب کتاب منتشر می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد