کدخبر : 121499
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰
فاقددیدگاه
پرینت

ایجاد کارگاه های کوچک تولیدی طرحی برای کاهش بیکاری و رونق اقتصادی درخوزستان است

جنوب پرس: مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: ایجاد کارگاه ها و واحدهای کوچک تولیدی راهکار مناسبی برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری است این روش در خوزستان در حال انجام است که نتیجه خوبی داشته است.

به گزارش جنوب پرس ، رضا قیصی پور سه شنبه در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی پنج واحد کارگاهی در ناحیه صنعتی شهر دارخوین از توابع شهرستان شادگان در جمع خبرنگاران بیان کرد:ایجاد کارگاه های کوچک تولیدی در اهواز در اشتغالزایی تاثیر خوبی داشته است؛ در این طرح سالن های کوچک در مساحت ۲۰۰ متر و با هزینه کم در اختیار سرمایه گذاران قرار داده می شود.
وی با اشاره به آغاز احداث پنج کارگاه تولیدی در ناحیه صنعتی دارخوین در شهرستان شادگان بیان کرد: اعتبار این کارگاه ها ۱۲ میلیارد و ۸۷۲ میلیون ریال است و برنامه ریزی شده که از فضای این کارگاه ها در بخش صنایع جانبی خرما با توجه به تولید بالای محصول خرما در شادگان استفاده شود؛ این کار می تواند به صادرات خرما با کیفیت بالا رونق بخشد.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان عنوان کرد: همچنین مقرر شده از فضای این کارگاه ها برای تولید محصولات صنایع دستی و یا در حوزه نفت و گاز استفاده شود.

** فولاد شادگان ظرفیتی برای کاهش بیکاری در این منطقه
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی نیز در آیین آغاز عملیات اجرایی پنج کارگاه تولیدی در ناحیه صنعتی دارخوین بیان کرد: وجود کارخانه فولاد در شادگان زمینه ای برای تولید محصولات مختلف در خوزستان و کاهش بیکاری در این منطقه است؛ در حال مذاکره با کارخانه فولاد شادگان و شرکت های مرتبط با آن هستیم تا از جوانان بیکار این منطقه در این کارخانه به عنوان نیروی کار استفاده شود.
حجت الاسلام مجید ناصری نژاد در ادامه با اشاره به اینکه سرمایه گذاری های کلان و کوچک در شادگان در حال انجام است افزود: با توجه به ظرفیت کشاورزی به ویژه در بخش تولید خرما در شادگان، می توان با ایجاد کارگاه در بخش صنایع جانبی این محصول استفاده کرد.
وی گفت:تالاب شادگان، شیلات و دامپروری در این شهرستان هر کدام به تنهایی ظرفیت های مهم اقتصادی و اشتغال هستند که باید بیشتر و بهتر از این ظرفیت ها استفاده کرد.
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:یک شهرک صنعتی و یک ناحیه صنعتی در شهرستان شادگان وجود دارد که ظرفیت های مهم اقتصادی در این منطقه هستند، و رونق بخشیدن به این ۲ مرکز می تواند در کاهش بیکاری شادگان بسیار تاثیر گذار باشد.
به گزارش ایرنا عملیات اجرایی پنج کارگاه تولیدی در ناحیه صنعتی دارخوین از توابع شادگان با ۱۲ میلیارد و ۸۲۷ میلیون ریال با حضور جمعی از مسئولان محلی و استان آغاز شد.
در استان خوزستان ۷۱ ناحیه و شهرک صنعتی وجود دارد.
دارخوین از توابع شهرستان شادگان در سال ۱۳۸۷ تبدیل به شهر شد؛ شادگان در جنوب خوزستان واقع است.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد