کدخبر : 121414
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

۲۴ تن موادغذایی در جنوب غرب خوزستان منهدم شد

جنوب پرس:  مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از انهدام ۲۴ تن موادغذایی تاریخ مصرف گذشته در ۹ ماهه سال جاری در جنوب غرب استان خبر داد.
مواد غذایی فاسد

به گزارش جنوب پرس ، جعفر ربیحاوی  اظهار کرد: موادغذایی یاد شده پس از انجام مراحل اداری و اخذ مجوزهای قانونی از چرخه مصرف مردم در شهرهای تحت پوشش این دانشکده (آبادان، خرمشهر و شادگان) خارج و منهدم شد.

وی افزود: با توجه به اقدامات مثبت انجام‌شده در حوزه این دانشگاه و خرید دستگاه‌های پرتابل کنترل و پایش موادغذایی و همچنین تشدید بازرسی‌ها و نمونه‌برداری‌ها از انواع مواد غذایی عرضه شده در سطح واحدهای صنفی شهرستان‌های تابع در همین بازده زمانی، ۲۴ هزار و ۹۲۳ کیلوگرم انواع موادغذایی همچون لبنیات، موادپروتئینی، خشکبار، انواع سس، کلوچه، کیک و غیره کشف و ضبط شد.

ربیحاوی، تعداد بازرسی‌های انجام‌شده در مدت ۹ ماهه امسال را از مراکز تهیه و توزیع وفروش موادغذایی توسط کارشناسان بهداشت محیط را بیش از ۲۵ هزار مورد عنوان کرد.

مدیرگروه سلامت محیط و کار دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: شهروندان می‌توانند تمام گزارش های مربوط به تخلفات بهداشتی در مناطق شهری و روستایی را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ برای بررسی و پیگیری اعلام کنند و پس از دریافت شکایات، کارشناسان بهداشت محیط در کوتاه‌ترین زمان ممکن ( حداکثر ظرف ۴۸ ساعت) برای بررسی و پیگیری موضوع به محل اعزام می‌شوند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد