کدخبر : 121394
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

توزیع ماهیانه ۴۵۰ تن آرد یارانه‌ای در جاسک

جنوب پرس: معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار جاسک گفت: ماهیانه 450 تن آراد یارانه‌ای در بین واحدهای نانوایی دولتی در این شهرستان توزیع می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، حسین باباخانی صبح امروز در جلسه کارگروه شورای آرد و نان این شهرستان، اظهار کرد: از این مقدار آراد یارانه‌ای از سوی یک کارخانه تولید آرد در اختیار واحدهای نانوایی در سطح شهرستان قرار می‌گیرد و همچنین ماهیانه ۲۰ تن آراد به صورت آزاد توزیع می‌شود.

وی افزود: در این شهرستان حدود ۳۰ مورد واحد نانوایی لواش، یک سنکگ و بقیه واحدهای نانوایی بربری هستند.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری جاسک گفت: باید نظارت و کنترل بر نانوایی‌ها در سطح شهرستان با جدیت پیگیری شود و نسبت به کیفیت و سلامت نان‌ها عرضه شده به مردم دقت و حساسیت ویژه‌ای داشته باشیم.

باباخانی اضافه کرد: به‌زودی در این شهرستان ۴ نانوایی جدید راه‌اندازی خواهد شد که ۳ نانوایی در بخش لیردف و یک نانوایی آزاد پز در روستای جاسک کهنه بخش مرکزی ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه هدف از هدفمندی یارانه‌ها ایجادرقابت در بخش خصوصی بوده و متصدیان خبازی‌ها باید به این امرتوجه بیشتری داشته باشند، ادامه داد: با توجه به نارضایتی‌های خبازان و مردم از کیفیت آرد در شهرستان و حتی استان مقرر گردیده گندم با کیفیت از استان گلستان جهت استفاده در کارخانجات آرد استان خریداری شود.

این مقام مسؤول یادآورشد: حدود ۱۵۲ نفر در ۳۸ واحد نانوایی در شهرستان جاسک مشغول به کار هستند و با ایجاد نانوایی‌های جدید در سطح شهرستان باعث برطرف کردن مشکلات مردم و ایجاد اشتغال در این بندرساحلی می‌گردد.

لازم به ذکراست، شهرستان جاسک با جمعیتی بالغ بر ۵۸ هزار نفر دارای ۲۲ نانوایی در شهر و ۱۶ نانوایی در روستاهاست که جمعا از ۳۸ نانوایی برخوردار است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد