کدخبر : 121327
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶
فاقددیدگاه
پرینت

بخشی از درآمد‌های وزارت نفت به اجرای طرح‌های نفت و گاز اختصاص می‌یابد

جنوب پرس: رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون انرژی مجلس با اختصاص بخشی از درآمد‌های وزارت نفت برای اجرای طرح‌های نفت و گاز در کشور موافق است

به گزارش جنوب پرس ،  فریدون حسنوند ظهر امروز پس از بازدید اعضای کمیسون انرژی مجلس شورای اسلامی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس و مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران در بندرعباس به حوزه کاری و فعالیت‌های کمیسیون انرژی مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: کمیسیون انرژی مجلس بر حوزه‌های نفت و گاز، برق و انرژی اتمی کشور نظارت دارد.

وی ادامه داد: خودکفایی در تولید بنزین و جلوگیری از خروج ارز از کشور یک راهبرد مهم در کشور است و در این راستا پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان تولید کننده بنزین طرحی مهم محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: پالایشگاه ستاره خلیج فارس، مصداق بارز و نمونه شاخصی از اقتصادی مقاومتی در کشور است.

حسنوند تصریح کرد: کمیسیون انرژی مجلس برای تقویت توان مالی و اجرای طرح‌های نفت و گاز موافق اختصاص ۱۴ و نیم درصد از درآمد‌های وزارت نفت به خود این وزارتخانه است.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز پس از این بازدید گفت: هرمزگان قطب تولید فولاد و آلومینیوم و نفت و گاز، مرکز بندری و نقطه استراتیک کشوراست.

احمد مرادی با اشاره به ظرفیت‌های ترانزیتی هرمزگان، بیان داشت: روزانه بیش از شش هزار کامیون از جاده‌های این استان تردد می‌کنند و بیش از ۶۰ درصد صادرات و واردات کشور از طریق بندر شهید رجایی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۶۰ هزار خانواده زیر پوشش کمیته امداد در استان وجود دارد، افزود: باید سهم استان هرمزگان از درآمد‌ها افزایش یابد و بیکاری در این استان با این هم ظرفیت اقتصادی ریشه کن شود.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد