کدخبر : 121313
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

۴۵ شیء هخامنشی در فهرست ملی ثبت خواهد شد

جنوب پرس: معاون میراث فرهنگی استان فارس گفت: پرونده ۴۵ شی هخامنشی که در موزه تخصصی تخت جمشید وجود داشت، تهیه و برای دریافت شماره ثبت به سازمان میراث فرهنگی کشور در تهران ارسال شده است.

رونمایی از 349 شئ تاریخی فرهنگی بازگردانده شده از بلژیک

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس عبدالرضا نصیری اظهار داشت: بر طبق قوانین موجود پرونده اشیاء و اقلام منقول به صورت گروهی، متعلق به یک دوره تاریخی و حاصل کاوش در یک سایت تاریخی، در فهرست آثار ملی به ثبت می‌رسد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس بیان کرد: در مرحله نخست پرونده ثبتی ۴۵ شی تاریخی که در موزه تخصصی هخامنشی تخت جمشید وجود داشت، تهیه و تدوین شد.

نصیری افزود: در حال حاضر پرونده ۴۵ شیء تاریخی با قدمت هخامنشی که در موزه تخصصی هخامنشی تخت جمشید وجود داشت، تهیه و تدوین شده و برای دریافت شماره ثبت به سازمان میراث فرهنگی کشور در تهران ارسال شده است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس همچنین از تهیه و تدوین ۹۰ پرونده اشیای منقول تاریخی استانکه عمده آنها متعلق به اقلام و اشیای موزه پارس در شیراز خبر داد و ابراز امیدواری کرد که پرونده آنها نیز هر چه سریع‌تر ملی شود.

وی خاطرنشان کرد: اشیای منقول استان و اقلام تاریخی در موزه‌های هخامنشی تخت جمشید، ساسانی بیشاپور کازرون و موزه پارس شیراز در اولویت برای ثبت ملی هستند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد