کدخبر : 121307
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

فعالیت های تربیتی در کارهای فاخر فرهنگی مساجد مورد توجه باشد

جنوب پرس:  مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس بر لزوم توجه به فعالیت های تربیتی و نماز در انجام کار های فاخر فرهنگی مساجد تاکید کرد.

کانون فرهنگی مساجد

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام حسین امیدی یکشنبه شب در دیدار پرسنل این دبیرخانه با تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) با اشاره به ربع قرن تلاش و فعالیت بیش از ۲۳ هزار کانون فرهنگی در مساجد کشور، گفت: سهم استان فارس از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ کانون در مساجد شهری و روستایی است که در راه جذب نونهالان، نوجوانان و جوانان کوشش جدی انجام می دهند و کار های فاخری هم توسط این کانون ها انجام شده است.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت های اجرا شده در کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس، تاکید کرد: فعالیت بیش از ۶۰۰ باب کتابخانه، ۱۵۰ هسته پژوهش، جشنواره های قرآنی، گرامیداشت مناسبت های مذهبی و ملی، تربیت نیروهای انقلابی و پرورش مدیران لایق و متعهد گوشه ای از هزاران برنامه متنوع کانون هاست.

حجت الاسلام امیدی همچنین تربیت هنرمندان مسجدی و انقلابی را از رسالت های مهم کانون های مساجد برشمرد و اضافه کرد: نگاه بر این است که هنرمندان و فعالان رشته های هنری در جایگاه مسجد تربیت پیدا کنند و نگاه اسلام ناب برای آنها منشا اثر باشد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به فعالیت های قرآنی کانون های مساجد استان، خاطرنشان کرد: طرح «تلاوت نور» با تلاوت یک صفحه از قرآن مجید پس از اقامه نماز در مساجد از طرح های فراگیری است که در اکثر مساجد استان اجرا می شود و «خانه های نور» هم برنامه های متنوع آموزش قرآن در رشته های مختلف را برگزار می کنند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی ویژه مدیران کانون های مساجد استان، تاکید کرد: در همه برنامه ها تاکید بر این است که محوریت با امام جماعت مسجد باشد و آموزش ها برای مدیران که نقطه ثقل توجه فعالیت های فرهنگی مساجد هستند، برگزار می شود.

حجت الاسلام امیدی همچنین اظهار داشت: در هر کار فاخر فرهنگی که در صدر آن به مسائل تربیتی و نماز توجه شود، ما را به اهداف فعالیت فرهنگی و هنری مساجد نزدیک می کند.

وی با تاکید بر اینکه این نگاه در مجموعه دبیرخانه استان حاکم است که به نماز اهمیت داده شود، گفت: نمازخانه مجموعه در بهترین شکل ممکن بازسازی و بهسازی شده است که ان شا الله در هفته آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در کانون های مساجد نیز برای جذب نوجوانان و جوانان به نماز برنامه های خوبی اجرا می شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد