کدخبر : 121302
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

آموزش و همفکری برای حفظ محیط زیست

جنوب پرس: سازمان‌های مردم نهاد در قرار سبز هفته سوم دی ماه به انجام فعالیت‌های متنوعی برای حفظ محیط زیست در سراسر کشور پرداختند.
قرار سبز هفته سوم دی ماه ۱۳۹۶

به گزارش جنوب پرس ، فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته سوم دی ماه ۱۳۹۶ به انجام فعالیت‌های متنوعی برای حفظ محیط زیست پرداختند.

در استان گیلان با همت انجمن بوم بانان رشت، کارگاه محیط زیستی کودک ـ طبیعت در مهدکودک و پیش دبستانی غیردولتی معراج نور شهرستان رشت برگزار شد.

کارگاه آشنایی با محصولات کشاورزی منطقه و لزوم حفظ تعادل بین کشاورزی و محیط زیست هم در دبستان شهید محمد حسینی توسط آموزشیاران پرتلاش موسسه آسمانرود رحیم آباد صورت گرفت.

نشست اعضا مؤسس مؤسسه محیط زیست آسمانرود رحیم آباد هم با شهردار و رایزنی در خصوص همکاری جهت رفع مشکلات محیط زیستی شهر و قول مساعد شهردار رحیم آباد برای کمک و تلاش همه جانبه در این زمینه انجام گرفت.

در استان خوزستان معرفی همیاران محیط زیست به دانش آموزان، آشنایی با شرح وظایف و نحوه تعامل با آنها به همت انجمن دیده بان دوستداران محیط زیست مسجدسلیمان در مدرسه شریعتی مسجد سلیمان برگزار شد. در این مدرسه که جزو اماکن آموزشی پیشگام در امور زیست محیطی شهرستان بشمار می رود دانش آموزان با نحوه تفکیک زباله خشک و تر آشنا شدند.

در استان خوزستان همچنین در آستانه جشن دیگان دوستداران طبیعت در مسجد سلیمان این آیین باستانی را با کاشت درخت جشن گرفتند. این برنامه به همت انجمن های محیط زیستی مسجدسلیان و مشارکت مجموعه اداره محیط زیست، منابع طبیعی و واحد فضای سبز شهرداری اجرا شد.

در استان تهران دانشجویان و اساتید طراحی صنعتی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد واحد غرب از خانه محیط زیست واقع در اوشان بازدید کردند. طی این بازدید برای دانشجویان از ویژ گی های بازآفرینی و توسعه پایدار در خصوص محیط زیست، منابع طبیعی، اقتصاد و فرهنگ مطالبی عنوان شد.

در استان گیلان کلاس آموزشی آشنایی بامفاهیم تفکیک زباله بازیافت به همت کانون فعالان محیط زیست یالمند لنگرود، شهرداری، اداره محیط زیست و مدرسه دخترانه رسالت مقطع اول و پنجم ابتدایی برگزار شد.

آموزش شناخت محیط زیست، کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدا در دبستان پسرانه امیرالمومنین به همت جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود برگزار شد.

در استان خوزستان نشست انجمن های محیط زیستی شهرستان شوشتر با اعضای شورای شهر برگزار شد و علاوه بر بحث و تبادل نظر در خصوص مسائلی از قبیل ایجاد رویکرد تخصصی واحد فضای سبز شهرداری به کاشت درختان مثمر و گونه های بومی و سازگار با منطقه، ساماندهی طرح جمع آوری احشام سرگردان و رسیدگی به بهداشت پارک ها، بوستان و فضای سبز شهری به بحث و تبادل نظر پرداخته و مقرر شد تا نماینده سمن ها نیز جهت مشاوره و ارائه نظرات کارشناسی در جلسات کمیسیون فضای سبز شورای شهر حضور یابد.

در استان گیلان اهدای لوح تقدیر از جانب شورای اسلامی و شهرداری آستانه اشرفیه به انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان جهت همکاری در پاکسازی شهری و فرهنگسازی مدیریت پسماند انجام گرفت.

در استان گیلان همچنین برنامه ساخت کاردستی و آشنایی کودکان با حیوانات و نحوه زندگی که سبب مهربانی و حفاظت نسل آینده از حیوانات می گردد توسط مهد و پیش دبستانی نگاه نو برگزار شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد