کدخبر : 121300
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
فاقددیدگاه
پرینت

صدور۱۲۸ مجوز تسهیلات مشاغل خانگی برای مددجویان کمیته امداد خرمشهر

جنوب پرس:  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خرمشهر از صدور ۱۲۸ مجوز وام مشاغل خانگی برای مددجویان این نهاد خبر داد که از این تعداد ۱۰ درصد محقق شده است.
کمیته امداد - کراپ‌شده

به گزارش جنوب پرس ، علی ناصر زاده اظهار کرد: در سال جاری، ۱۲۸ مجوز به ارزش ریالی ۶ میلیارد ریال برای رونق مشاغل خانگی شهرستان خرمشهر مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) خرمشهر اختصاص داده شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۱ مورد و معادل۱۰ درصد این مبلغ به ارزش ریالی۶۴۰ میلیون ریال در رشته های  بسته بندی سبزی، خیاطی، خدمات کامپیوتری و تهیه ترشیجات و دیگر حرفه ها پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خرمشهر به مقایسه این آمار با سال گذشته پرداخت و گفت: در سال ۹۵، ۹۰ مجوز وام مشاغل خانگی به ارزش ریالی ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار ریال صادر شد که۴۱ مورد به مبلع ۲ میلیون و ۳۰ هزار ریال پرداخت شد.

وی بر اهمیت تعامل بانک ها در رونق کسب و کارهای خانگی تاکید کرد و اعمال قوانین سخت گیرانه بانکی برای دریافت تسهیلات را مهمترین عامل در پایین بودن درصد پرداخت این وام ها دانست.

ناصرزاده توضیح داد: در بحث مشاغل خانگی بانک ها، ضامن های متعددی را طلب می کنند و زنان سرپرست خانوار نیز قادر به تامین این شرط نیستند و این طور برداشت می شود که هدف از سخت گیری و سنگ اندازی فراوان بانک ها پرداخت نکردن وام مشاغل خانگی است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد