کدخبر : 121203
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت
رییس انجمن خرمای استان بوشهر تاکید کرد

لزوم توجه به شرکت‌های بسته‌بندی و فرآوری خرما برای ۱۲۰ فرصت شغلی در استان بوشهر

جنوب پرس: رییس انجمن خرمای استان بوشهر گفت: 65 واحد بسته‌بندی خرما وجود دارد که هم اینک بخش عمده‌ای از آنها به دلیل عدم توجه دولت و بسته‌های حمایتی فعال نیست که در صورت توجه به این واحدها، ضمن ایجاد اشتغال برای 120 فرصت شغلی زمینه صادرات محصولات مختلف از خرما ایجاد می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، ابوالقاسم کاووسی ظهر امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر اظهار داشت: وجود ۶ میلیون اصله نخل خرما به عنوان یک مزیت مهم اقتصادی و اشتغال‌زایی در استان بوشهر به شمار می‌رود.

وی افزود: یکی از ظرفیت‌های مهم در بخش خرمای استان بوشهر، صنایع فرآوری است که به علت هزینه‌های سنگین بیمه سهم کارفرما، چندان شاهد تمایلی برای ایجاد اشتغال در این بخش نیستیم.

رییس انجمن خرمای استان بوشهر تصریح کرد: یکی از اشکالات پرداخت حق بیمه کارفرما، این است که بین کارخانجات بزرگ مانند ذوب‌آهن و پتروشیمی‌ها و یک واحد بسته‌بندی که در یک روستا قرار دارد، فرقی وجود ندارد در حالی که باید متفاوت باشد.

کاووسی عنوان کرد: اگر بخواهیم به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر در حوزه کشاورزی توجه کنیم، توجه به شرکت‌های بسته‌بندی و فرآوری خرما و رفع مشکلات این واحدها مهم است.

وی ادامه داد: ۶۵ واحد بسته‌بندی خرما وجود دارد که هم اینک بخش عمده‌ای از آنها به دلیل عدم توجه دولت و بسته‌های حمایتی فعال نیست که در صورت توجه به این واحدها، ضمن ایجاد اشتغال برای ۱۲۰ فرصت شغلی زمینه صادرات محصولات مختلف از خرما ایجاد می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد