کدخبر : 121200
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

نخستین پالایشگاه گاز ۳ فاز پارس جنوبی امسال افتتاح می‌شود

جنوب پرس: مجری طرح توسعه فاز ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی از نصب دو سکوی دریایی این فازها تا اسفندماه امسال خبرداد و گفت: بر اساس برنامه زمانبندی تا اواخر اسفند امسال نخستین پالایشگاه گاز فازهای سه گانه ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی وارد مدار تولید می‌شود.

 

پارس جنوبی

به گزارش جنوب پرس ، فرهاد ایزدجو صبح امروز در جمع خبرنگاران در محل اجرای پالایشگاه فازهای سه گانه ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در کنگان با بیان اینکه طرح توسعه این فازها بدست توانای متخصصان صنعت نفت ایران اجرایی شده است اظهار داشت: سیاست  اقتصاد مقاومتی در منطقه پارس جنوبی عملیاتی شده به‌گونه‌ای که فناوری‌های گوناگون در این موقعیت بومی سازی و اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح توسعه فازهای سه گانه یاد شده  برای برداشت روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز غنی از میدان پارس جنوبیی طراحی شده است افزود: سکوی ۲۲A و ۲۴A پارس جنوبی اسفند امسال از یارد صدرای بوشهر به موقعیت دریایی در میدان گازی پارس جنوبی حمل و نصب می‌شوند.

مجری طرح توسعه فاز ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی از وارد مدار تولید شدن یک ردیف شیرین‌‌سازی این طرح تا پایان امسال خبرداد و خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه زمانبندی تا اواخر اسفند امسال یک ردیف شیرین سازی از طرح توسعه این فازها با استفاده از گاز ترش فازهای ۶ و ۷ و ۸  پارس جنوبی وارد مدار تولید و به شبکه سراسری گاز تزریق می‌شود.

وی پیشرفت پالایشگاه فاز ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی را ۹۱ درصد دانست و بیان کرد: در نخستین مرحله بهره برداری از واحدهای شیرین سازی گاز پالایشگاه این فازها، ۱۲٫۵  میلیون متر مکعب گاز در روز، شیرین سازی و به شبکه سراسری ارسال می‌شود.

ایزدجو افزود: ردیف‌های بعدی شیرین سازی گاز ترش فاز ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی به ترتیب در اردیبهشت، تیر و مرداد ماه سال آینده وارد مدار تولید می‌‌شود.

مجری طرح توسعه فاز ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی با اشاره به بازدید مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از روند پیشرفت طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴  پارس جنوبی گفت: در این بازدید با ارائه گزارش کاملی از روند پیشرفت عملیات راه اندازی اولیه پالایشگاه فاز ۲۲، ۲۳ و ۲۴ با استفاده از گاز ترش پالایشگاه ۶ و ۷ و ۸، واحدهای ۱۰۰، ۱۰۳ و ۱۱۱، واحدهای یوتیلیتی و ردیف شیرین سازی ۱۰۱، ۱۰۴ و ۱۰۵ توسط مدیرعامل شرکت مورد بررسی قرار گرفت.

وی،  تزریق منابع مالی را سبب تسریع کار و رفع مشکلات پیش روی طرح عنوان و ابراز امیدواری کرد تا اواخر دی ماه  امسال مشکلات مالی اندک این طرح رفع شود و با تزریق منابع مالی روند پرداخت مطالبات کارگری توسط پیمانکاران تا قبل از پایان  امسال به انجام برسد.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد